Hlavní obsah
Peníze budou využity také na další úpravy a napojení stávající sítě cyklotras. Foto: Alena Lochmannová

Karlovarský kraj přispěje na údržbu a nové značení cyklotras

S přicházejícím jarem ožívá cykloturistka v regionu. Aby se cyklisté v terénu lépe orientovali, provede Klub českých turistů kontrolu značení na cyklistických trasách a následně opraví zjištěné závady.

Peníze budou využity také na další úpravy a napojení stávající sítě cyklotras. Foto: Alena Lochmannová
Karlovarský kraj přispěje na údržbu a nové značení cyklotras

Od Karlovarského kraje na to získá dotaci ve výši 300 tisíc korun. Kromě toho dojde ještě k dalším úpravám ve stávající síti cyklotras.

„Snahou Karlovarského kraje je zkvalitňovat a postupně rozvíjet systém značených cyklotras na území regionu. Díky tomu k nám jezdí stále více domácích i zahraničních hostů a náš kraj se stává vyhlášenou lokalitou pro cyklisty. Rozhodli jsme se proto, že stejně jako v minulých letech i v tomto roce podpoříme Klub českých turistů, který nám v tomto ohledu velmi pomáhá. Příspěvek ve výši 300 tisíc korun musí samozřejmě schválit ještě krajské zastupitelstvo,” uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky Josef Janů.

Peníze budou využity nejenom na kontrolu a údržbu značení cyklotras v Karlovarském kraji, ale také na další úpravy a napojení stávající sítě cyklotras. Pokračovat by se mělo v optimalizaci tras na Kraslicku a naplánovány jsou rovněž přeložky tratí například ve Vykmanově či v Loučkách. Dojít by mělo ale i k prodloužení trasy z Hanova do Mariánských Lázní nebo k přeznačení místní trasy v Libé na trasu pro horská kola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků