Hlavní obsah
Dětem a pedagogickému dozoru odpadá nutnost cestovat kvůli dopravní výchově po regionu. Foto: KÚ Plzeňského kraje

Karlovarský kraj nabídne školám v regionu mobilní dopravní hřiště

Karlovarskému kraji se podařilo získat od Ministerstva dopravy ČR do zápůjčky mobilní dopravní hřiště. Novinářům je v úterý 26. září představila hejtmanka Jana Vildumetzová a její náměstek pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Hurajčík.

Dětem a pedagogickému dozoru odpadá nutnost cestovat kvůli dopravní výchově po regionu. Foto: KÚ Plzeňského kraje
Karlovarský kraj nabídne školám v regionu mobilní dopravní hřiště

Hřiště je složeno z protiskluzových gumových podložek imitujících asfalt. Díky nim je možné vytvořit různé dopravní situace. Samozřejmostí jsou i dopravní značky a světelné semafory, které jsou nezbytnou součástí řízení silničního provozu. Výhodou mobilního dopravního hřiště je jeho snadná manipulovatelnost a využitelnost za každého počasí. V zimě může být rozloženo v tělocvičnách, v létě pak kdekoliv venku. 

„Mám velikou radost z toho, že můžeme školám nabídnout možnost bezplatného zapůjčení mobilního dopravního hřiště. Děti patří k nejohroženějším skupinám v dopravě a díky němu se snadněji naučí, jak se mají na silnicích chovat a jak mají dbát své vlastní bezpečnosti. Je to skvělá vzdělávací pomůcka,” uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. 

Dětem a pedagogickému dozoru tak jednoznačně odpadá nutnost cestovat kvůli dopravní výchově po regionu. „Plánujeme, že bychom hřiště půjčovali školám na jeden den, a to vždy ve středu. Možné by samozřejmě byly i dlouhodobější rezervace. Na webu Karlovarského kraje vzniká rezervační systém, který bude případné zájemce informovat o aktuálních zápůjčkách,” doplnil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků