Hlavní obsah
Martin na své bicí Pearl fakt válí. Foto: Martin Tlustý

Kapela Metal Kidz hrála v centru Prahy

Hudební skupina známá ze soutěže Česko Slovensko má talent vystoupila opět v našem hlavním městě.

Martin na své bicí Pearl fakt válí. Foto: Martin Tlustý
Kapela Metal Kidz hrála v centru Prahy

Rodinnou kapelu tvoří jak žáci prvního stupně kralupské ZŠ Třebízského, a to sedmiletý Marty, který válí na bicí, k tomu navrch dobře zpívá a umí udělat show, jeho desetiletá sestra Macky, která hraje na kytaru, zpívá a občas velmi ochotně zastoupí svého bratra za jeho bicími, tak i jejich rodiče.

Sourozenci měli velké štěstí, že tatínek s maminkou velmi záhy rozpoznali jejich hudební vlohy a následně neváhali investovat nemalé prostředky jak do velmi kvalitních hudebních nástrojů, tak rovněž do nezbytné aparatury. Rodiče své ratolesti ještě navíc během produkce doprovázejí přímo na pódiu, tatínek totiž hraje na sólovou a maminka na basovou kytaru.

Repertoár skupiny zatím tvoří metalové hity od kapel, jako například Judast Priest, Metallica či Nirvana, které jsou však zejména textově adaptovány úměrně věku nejmladších členů kapely. Hrají už ovšem i svou vlastní tvorbu. 

Martyho starší sestra hraje nejen na kytaru a bicí, ale zvládne také housle (letos v květnu s přehledem vyhrála první cenu v kralupské Notě D), začíná koketovat s divadlem, a protože bude po více než dvoumetrovém tatínkovi asi hodně vysoká, tak se dala rovněž na basket.

Benjamínek Marty má skutečně cit pro rytmus a na kralupské "zušce" mu proto byla udělena výjimka umožňující studium hry na bicí již od šesti let věku. Během vystoupení kapely se však minimálně u dvou metalových pecek u bicích střelhbitě vymění se svojí sestrou a vystřihne si pořádné pěvecké sólo, třeba s písničkou Black Devil.

Metal Kidz, kteří opustili „Talent“ v semifinále, včera vystoupili pro své Facebookové příznivce v téměř komorním prostředí pražské kavárny Jáma v Petrské ulici hned za Bílou Labutí.

Na včerejším koncertu se blýskli nově nastudovaným fenomenálním hitem britských Deep Purple - Smoke on the Water.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků