Hlavní obsah
Foto: Promo Carpet Cabinet

Kapela Carpet Cabinet, energická smršť moderních žánrů, rytmů a barev, zahraje ve Vsetíně

Ve čtvrtek 30. března vystoupí premiérově od 19.00 hodin v malém sále Domu kultury Vsetín kapela Carpet Cabinet, slovensko-česká hudební formace z Brna produkující energickou moderní hudbu, kombinující prvky R'n'B, soulu, funky, hip-hopu, elektroniky a nu-jazzu.

Foto: Promo Carpet Cabinet
Kapela Carpet Cabinet, energická smršť moderních žánrů, rytmů a barev, zahraje ve Vsetíně

Svěží čerstvý vítr přinesla kapela na hudební scénu svým debutovým albem Be Good, Stay Strong, Live Long (2016). Sedmičlenná formace působí v jihomoravské metropoli od roku 2013. Skrze svou hudbu nabízí posluchačům směs moderních i tradičních žánrů, smršť rytmů a kaleidoskop barev.

Sami hudebníci hovoří o inspiraci „od hiphopu po soul a R'n'B až k například drum'n'bassu a elektru“, ale pod všemi těmito žánry a jejich kombinacemi zurčí a bublá jazzový základ.

Carpet Cabinet sice není čistě jazzová skupina, ale svou tvorbou ukazuje na jednu z cest, kterými se dnes jazz ve světě ubírá. Hudebníci z Carpet Cabinet tedy propojují své umění se světem popu, soulu, funku a elektronické taneční hudby.

Na koncertech se představují ve složení bicí, basa, kytara, klávesy, tenor sax, alt sax, trumpeta a vocoder. Od svého vzniku odehrála tato kapela řadu festivalových a klubových koncertů na Slovensku a v České republice. Mají za sebou také spolupráci s různými hosty a zpěvačkami jako Sisa Fehérová anebo Ashley Abrman.

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků