Hlavní obsah
Kantoři - adventní koncert "DOBRÝ VEČER TOBĚ" Foto: Jan Vachek

Kantoři zvou na adventní koncert do Týniště nad Orlicí

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí pořádá v pátek 15. prosince adventní koncert známé hradecké folkové skupiny Kantoři s názvem Dobrý večer tobě. Koncert začne v 19:00 hodin.

Kantoři - adventní koncert "DOBRÝ VEČER TOBĚ" Foto: Jan Vachek
Kantoři zvou na adventní koncert do Týniště nad Orlicí

Pokud se chcete přenést o pár století zpátky a prožít opravdovou vánoční atmosféru, máte jedinečnou příležitost. Členové skupiny Kantoři vystupují v dobových středověkých kostýmech a hrají na nástroje, o jejichž existenci jste asi nikdy neslyšeli a ani je neviděli – niněra, fidula, trumšajt, středověké dudy, fanfrnoch, a další. A také o nich umí krásně vyprávět…

Česká folková skupina Kantoři existuje již od roku 1970 a patří tak k nejdéle nepřetržitě působícím hudebním formacím v ČR. Zpravidla hraje v kvartetu nebo triu zpěváků a muzikantů. Zaměřuje se především na lidové (popř. zlidovělé) písně z celého světa s příklonem ke keltskému folku, ve velké míře jsou samozřejmě zastoupeny české a moravské lidové písničky.

Přijďte na chvíli zapomenout na předvánoční shon a vychutnat si vánoční atmosféru a pohodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků