Hlavní obsah
Truckshow 2019 Foto: Jaroslav Blažek

Kamioňácká pouť v Šeborově

Sraz kamionů, kamioňáků a jejich příznivců každoročně pořádá firma Dvořák-Trucks s. r. o. na farmě Pavla Uchytila ve vesničce Šeborov nedaleko Velkého Meziříčí. Letošní ročník byl jubilejní – již desátý. Svůj program nabídl v sobotu 29. června.

Truckshow 2019 Foto: Jaroslav Blažek
Kamioňácká pouť v Šeborově

Místní truckshow je každoročně doprovázena bohatým programem se spoustou atrakcí pro děti i dospělé. Nechybí kolotoče, houpačky, cukrová vata a další atrakce. Děti mohly zhlédnout ukázku RC modelů kamionů. Samotní kamioňáci se účastnili soutěží ve sprintu, v jízdě zručnosti, v soutěži o nejhezčí tahač a večer pak o nejosvětlenější tahač. A komu to nestačilo, mohl se ještě proletět ve vrtulníku. Celá akce je vlastně taková kamioňácká pouť se spanilou jízdou.

Programem diváky provázel moderátor Vlasta Korec, který také představil navigátora z Fordu Ranger Dakar týmu South Racing CE Davida Křípala. David divákům ukázal roadbook z Dakaru 2019 a vysvětlil jim, co a jak z něho lze vyčíst a jak složitá je navigace v závodech typu cross-country.

Dalším dakarským speciálem, který se truckshow zúčastnil, byl kamion severočeské stáje MKR Technology. Tento kamion dokončil s nizozemskou posádkou letošní Dakarskou rally na sedmém místě mezi kamiony a do Šeborova ho doprovodili jeho mechanici.

Celý slunečný den rychle utekl a až teprve pozdě večer se kamiony začaly rozjíždět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků