Hlavní obsah
Rozloučení s Frantou Foto: Jaroslav Blažek

Kamion Franta jezdce Martina Macíka je připraven k odjezdu na Dakar 2019

V sobotu odpoledne 10. listopadu na motokrosové trati v Sedlčanské kotlině proběhlo rozloučení s kamionem Frantou týmu Big Shock Racing, než bude odeslán na přepravu do místa konání Dakaru 2019.

Rozloučení s Frantou Foto: Jaroslav Blažek
Kamion Franta jezdce Martina Macíka je připraven k odjezdu na Dakar 2019

Samozřejmě u toho nemohla chybět jeho kompletní posádka - Martin Macík (řidič), František Tomášek (navigátor), Lukáš Kalanka (mechanik) a další členové týmu, bez kterých by takovouto akci uspořádat ani nešlo.

Na místě byl připraven stánek, ve kterém organizátoři z týmu BIG SHOCK Racing prodávali různé týmové propagační předměty, a tak si přítomní fanoušci mohli jako první koupit nové modely například triček, kulichů, čepic či týmový kalendář na příští rok, které ještě oficiálně v e-shopu nebyly. A samozřejmě organizátoři nezapomněli ani na stánek s občerstvením. Takže nikomu nic nechybělo.  

Navíc jako bonus pro prvních 111 diváků, kteří nakoupili za více než 500 Kč, byl podpis na přední Frantovy blatníky. Podpisy budou následně překryty průhlednou folií a pojedou na Frantovi na Dakar 2019. A nyní všichni fanoušci doufají, že spolu s celou posádkou tuto soutěž dokončí i naše podpisy co nejlépe. Buď první, nebo alespoň do pátého místa.  

Vrcholem odpoledne ale byly jízdy. S Macíkem a Frantou. Měli jsme štěstí, po nasazení přileb jsme se nasoukali do kamionu. A pak to začalo! Martin s námi uháněl po trati nejprve do kopce, potom zase z kopce přes různé terénní nerovnosti, přitom některé byly jako malé skoky. Cílovou asfaltovou rovinku projel Martin celou ve smyku při rychlosti prý „něco přes stovku“. Vrcholem ale byl skok před tribunou, po kterém Martin prohlásil: „A dali jsme ho celý!“  

Zážitek to byl nepopsatelný! Člověk by neřekl, čeho je takový velký náklaďák v terénu schopen. Z venku to vypadá mnohem jednodušeji než zevnitř! A to nás jistě Martin šetřil a nejel na „plný plyn“.

Byl to velmi zajímavý den a ze Sedlčanské kotliny jsme odjížděli až dlouho po západu Slunce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků