Hlavní obsah

Kalendářní rok ve valašskomeziříčském M-klubu odstartuje metal

Koncertní sezónu v novém kalendářním roce 2011, ve kterém M-klub oslaví životní jubileum, odstartuje metal. Akustiku ve sklepních prostorách dostatečně prověří v pátek 7. ledna pětice kapel ve složení Deaf99, Against Falling, Death Never Pain, Delite a BW.

Kalendářní rok ve valašskomeziříčském M-klubu odstartuje metal

Deaf99 jsou sice uvedeni na plakátě, nicméně ve Valmezu bude vystupovat kapela Deaf1cult0. Jde však, až na jednu změnu, o tutéž kapelu. Za nucenou změnou stojí odchod zakládajícího člena kapely.

„Po nekonečných bojích a rozepřích jsme pod tlakem výhrůžek nuceni změnit název, který nám údajně nenáleží. Jak se říká, moudřejší ustoupí, a my tak jednohlasně volíme název nový, který byl už použit pro novou desku,“ informovala nedávno kapela z Ostravy, která hraje hardcore metal.

Z podobného hudebního ranku jsou Olomoučtí Against Falling. Teprve dva roky fungující kapela začínala s punkrockem. Se změnou na postu basáka došlo i ke změně žánrové – skupina hraje metalcore. V únoru roku 2010 Against Falling nahráli demo, následovala řada koncertů po celém Česku.

Domácí valašskomeziříčskou scénu zastupují Death Never Pain. Kapela, která vznikla v červnu 2008, je místním metalovým fandům známá svým poměrně častým koncertováním ve městě i okolí. V současné době připravuje skupina s dredatou frontmankou nové album.

Zřejmě nejstarším fungujícím metalovým tělesem nejen v České republice jsou Delite. Podle informací na jejich webu vznikli již v roce 1774 jako protest proti školským reformám Marie Terezie.

„Trojice výrostků (dnes urostlých mladých mužů) se tehdy rozhodla, že nudný život na královském dvoře třeba okořenit špetkou tvrdší muziky a začala neuměle kutit první songy,“ tvrdí na svém webu patrně s nadsázkou metalcoreová kapela, jejíž členové pocházejí z Nového Jičína a Ostravy.

Nejdál to budou mít do Valašského Meziříčí BW, přijedou až z Poličky na Vysočině. Hardcore, který tvoří základ jejich hudby, mísí s dalšími vlivy jako jsou metal, rap či underground.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků