Hlavní obsah
Jiří Machovec na koni Alnaki. Foto: archiv Jiřího Machovce

Jiří Machovec patří mezi nejlepší jezdce ve všestrannosti

Celý rok tvrdě trénoval, bodoval na soutěžích doma i v zahraničí a nedávno si z Galavečeru jezdeckých disciplín všestrannost a spřežení v Humpolci odnesl hned dvě ocenění. Řeč je o Jiřím Machovcovi, jedničce všestrannosti v kategorii mladý jezdec a držiteli ceny komise všestrannosti.

Jiří Machovec na koni Alnaki. Foto: archiv Jiřího Machovce
Jiří Machovec patří mezi nejlepší jezdce ve všestrannosti

Loňskou jezdeckou sezónu pomyslně uzavřela Česká jezdecká federace (ČJF) s obecně prospěšnou společností Soutěže podkovy tradiční akcí, na které vyhlásila nejlepší jezdce za rok 2010. Patří mezi ně taky Jiří Machovec z Jezdeckého klubu Mikulov.

Na kontě má páté místo v družstvech na ME mladých jezdců 2010 ve všestrannosti, první místo na mezinárodních závodech v maďarské Nagykanizse s koněm Alnaki a 22. místo na Bayerische Meisterschaftech v Salgenu s koněm Largo. Jihomoravská oblast ČJF ho ocenila za vzornou reprezentaci.

"Loňská sezóna byla náročná. Veškerá příprava směřovala k přípravě na Mistrovství Evropy. Jsem rád, že se nám dařilo, že koně i já jsme zůstali zdraví. Cena komise všestrannosti  a umístění v žebříčku už je bonus,“ komentoval Jiří Machovec s tím, že svůj podíl na jeho úspěchu mají všichni, kteří mu s přípravou pomáhali.

„Rád bych poděkoval zejména trenérům Petru Veselovskému a Daniele Diringerové, kteří za mnou pravidelně dojíždějí, ošetřovatelům Kristýně Hrubošové a Ivě Machovcové, bez nichž by to na závodech nešlo, a za zázemí Jezdeckého klubu Mikulov, který mi poskytuje podmínky pro přípravu,“ doplnil.

Podle ředitele závodů z Jezdeckého klubu Mikulov Tomáše Hlavenky je Machovcovo ocenění logickým vyústěním jeho sportovních úspěchů, dlouholeté píle a snahy. „Jsem přesvědčen, že mu Jezdecký klub Mikulov poskytuje dobré zázemí pro jeho trénink a je výborné, že on reprezentuje jeho jméno a město Mikulov ve střední Evropě. Přeji mu hodně dalších úspěchů a našemu jezdeckému klubu více takových Jirků Machovců,“ usmíval se Hlavenka.

V letošním roce by Machovec rád pokračoval v soutěžích obtížnosti CCI** a CCI***, což znamená opět jezdit na závody do zahraničí. Plánuje Polsko, Maďarsko, Německo, možná i Rusko. „Chtěl bych se pokusit o splnění kvalifikačních limitů na mistrovství Evropy, případně mistrovství světa, ale to všechno závisí na mnoha faktorech, hlavně ať zůstaneme zdraví,“ naznačil své plány.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků