Hlavní obsah
Slavný film Ať žijí duchové! ožije od dubna jako muzikál. Foto: archiv autora

Jiří Korn a Václav Kopta vytvoří roli Jouzy, kterého hrál Lubomír Lipský

Filmová komedie Ať žijí duchové! ožije na jevišti Kongresového centra Praha jako muzikál. Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka bude mít premiéru 22. dubna. Inscenaci v režii renomovaného Antonína Procházky produkuje tým muzikálu Mamma Mia!

Slavný film Ať žijí duchové! ožije od dubna jako muzikál. Foto: archiv autora
Jiří Korn a Václav Kopta vytvoří roli Jouzy, kterého hrál Lubomír Lipský

A je to právě tým úspěšného muzikálu Mamma Mia!, který bude v konkursech vybírat představitele jednotlivých rolí. Do komické úlohy vedoucího samoobsluhy byli právě obsazeni Jiří Korn a Václav Kopta.

„Pan Svěrák vyslovil souhlas s muzikálovou adaptací, a tak jsme se pustili do příprav,” uvedl režisér a autor divadelní verze Antonín Procházka, který bude 18. ledna na konkursech vybírat uchazeče o vedlejší role a company. Hlavní role jsou již z části obsazeny, postavu vedoucího samoobsluhy Jouzy, kterého ve filmu hrál Lubomír Lipský, vytvoří  Jiří Korn a Václav Kopta.

„K duchům mám hodně osobní vztah,” vysvětlil člen divadla Semafor, herec, textař a klavírista Václav Kopta. „Ve filmu jsem totiž zpíval všechny dětské party včetně Pramen zdraví s dětským sborem Základní školy Sušická. Byl to můj úplně první kontakt s filmem, první dobrodružství s natáčením, na které dodnes moc rád vzpomínám.”

„Ve filmové verzi je několik hitů, jako třeba Hajný je lesa pán nebo Žampióny nadívané, ale pro celovečerní představení je potřeba více písní. Proto divákům nabídneme i další slavné písničky tandemu Svěrák a Uhlíř,” doplnil mluvčí muzikálu Janis Sidovský.

V připravovaném muzikálu tak zazní třeba hit Neopouštěj staré známé pro nové a přibude postava tělocvikáře, kterého budou hrát Jiří Langmajer a Roman Vojtek.

Tvůrčí tým muzikálu Ať žijí duchové!:

Původní scénář: Jiří Melíšek, Oldřich Lipský a Zdeněk Svěrák
Autor hudby: Jaroslav Uhlíř
Autor textů: Zdeněk Svěrák

Autor divadelní adaptace a režie: Antonín Procházka
Choreografie: Ivana Hannichová
Dirigent: Dalibor Kapras
Sbormistr: Alena Průchová

Premiéra: 22. dubna 2016, Kongresové centrum Praha

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků