Hlavní obsah
Foto: Nina Hedwic

Jeden z výrazných talentů nastupující generace Adam Kašpar se představí v Nové galerii

V říjnu Nová galerie (Balbínova 26, Praha 2) vsadí na jednu kartu. Po úspěchu na veletrhu StartArt Fair v londýnské Saatchi Gallery pokračuje Nová galerie v servírování výjimečných uměleckých zážitků, tentokrát pro své publikum připravila samostatnou výstavu malíře Adama Kašpara nazvanou DIV VID (13. října - 3. listopadu.

Foto: Nina Hedwic
Jeden z výrazných talentů nastupující generace Adam Kašpar se představí v Nové galerii

V obrazech Adama Kašpara diváky osloví téměř posvátná pokora vůči malířství a jeho možnostem zpodobování viděného, vůči Zemi a její kráse, kterou si Kašpar bytostně uvědomuje a předává divákovi skrze systematické pozorování, prožívání krajiny a posvátné úctě k tvarům Země a pochopení zákonitostí malířské iluze.

Na slovo vzatý malíř Kašpar je student pátého ročníku Akademie výtvarných umění v Praze ateliéru Martina Mainera. Od počátků studia vyniká svou osobností, nezaměnitelným talentem a originalitou.

Práce Kašpara je klasickou krajinomalbou, která je nadčasová, pevně a jasně zakotvená do moderního umění, má duchovní i uměleckou podporu mnoha svých starších kolegů u nás i ve velkém světě současného malířství, kteří se podobnou snahou po realismu a výrazu obrazů dnes zabývají a jsou na výsluní zájmu investorů, galeristů i veřejnosti.

„Spíše než jako pomíjivý jev, pojímá Kašpar krajinu jako krásu s velkým K, jako něco, co prostupuje prastarý, mytický duch skal, hor, ledovců, lesa, pramenů, hlubin tůní, tvaru stromů. Kašpar vrství a vrtí barvu, hněte barvy z tub do barev, které v tubách nejsou a nelze je vymyslet, které lze zhmotnit a uvidět jen skrze touhu a um malíře po vystižení tvaru, hloubky prostotu, jakosti světla a atmosféry místa,” uvedl prof. Martin Mainer, vedoucí ateliéru Malby IV. na pražské Akademii výtvarných umění, který navštěvuje Adam Kašpar.

Výstava bude otevřena slavnostní vernisáží, která se bude konat ve čtvrtek 13. října od 19:00. Vstupné je zdarma.

Otevírací doba Nové galerie:

Pondělí - pátek 11:00–19:00
Sobota 11:00–18:00

Další informace o výstavě: www.novagalerie.cz/div-vid
Událost na facebooku: www.facebook.com/events/299123967146843

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků