Hlavní obsah
Swing Cheek na svém kralupském předvánočním koncertu v roce 2011. Foto: Martin Tlustý

Jazzová a swingová nadílka míří na Kralupsko

Čas od času i do Kralup nebo jejich okolí dorazí zavedená jazzová nebo swingová formace, která si své diváky dozajista najde.

Swing Cheek na svém kralupském předvánočním koncertu v roce 2011. Foto: Martin Tlustý
Jazzová a swingová nadílka míří na Kralupsko

Čtvrtý říjnový týden ve velkém sále KD Vltava již například vystoupil Bohemia Big Band Bohuslava Volfa se zpěváky Lucií Černíkovou a Janem Smigmatorem, kdy celým koncertem provázel Aleš Benda. 

Další swingová nadílka do Kralup dorazí ve čtvrtek 15. listopadu, kdy v kralupské Galerii VK37 od 19.00 hodin opět vystoupí kapela Swing Cheek, která zde bude již počtvrté a dokáže zdejší malou kavárničku zaplnit do úplně posledního místa.

Kapela Swing Cheek si libuje v gospelech, spirituálech, jakož i swingových a jazzových standardech. Skupina sice vznikla v polovině 90. let, ale pianista a sólový zpěvák spolu hráli v dixielandu už za svých gymnaziálních studií. Swing Cheek od prvního taktu hrají a zpívají evidentně pro radost. Kapela sází na osvědčený repertoár, jako například na Sweet Sue - Just You nebo božskou Joshua Fit a Battle of Jericho. V repertoáru ovšem nechybí ani Chlupatý kaktus či mnohagenerační refrén o tom, že život je jen náhoda. 

Bezesporu velkou hudební událostí na Kralupsku bude Vánoční koncert šansoniérky Chantal Poulain v Rudolfově sále na Zámku Veltrusy, a to v sobotu 15. prosince od 17.00 hodin.

Herečka a zpěvačka zde zazpívá ty nejznámější francouzské šansony. Koncert je sestaven ze šansonů speciálně upravených pro doprovodné jazzové trio, jež je složeno z předních českých jazzových hudebníků - Štěpána Markoviče, Ondřeje Kabrny a Víta Švece.

Organizátoři obou koncertů prosí návštěvníky, aby si svá místa z důvodu malé prostorové kapacity rozhodně zamluvili předem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků