Hlavní obsah
Štěpán Markovič TOUR Gipsy Groove Foto: Vladimír Lachout

Jazzman Markovič vyjede na turné s kapelou Gipsy Groove

Pro letošní podzim a zimu připravuje přední jazzový saxofonista Štěpán Markovič turné se svým projektem Gipsy Groove. Doprovodí ho jádro oblíbené funky soul kapely Gulo Čar. Pořadatelé se ještě mohou do tour zapojit.

Štěpán Markovič TOUR Gipsy Groove Foto: Vladimír Lachout
Jazzman Markovič vyjede na turné s kapelou Gipsy Groove

Po téměř roční přestávce se opět vrátí na pódia klubů a kulturních center neobvyklý hudební projekt saxofonisty a pedagoga Štěpána Markoviče. Jazzman, který doprovázel na koncertech např. Ray Charlese a Lizu Minnelli, ve svém programu Gipsy Groove jasně prezentuje svůj cit pro kombinování různých hudebních žánrů.

V roce 2008 dal dohromady kapelu, jejíž členové náleží k původní sestavě funkové skupiny Gulo Čar, která získala např. cenu Anděl za nejlepší desku v kategorii world music. Není jistě bez zajímavosti, že kmotrem prvního CD projektu Gipsy Groove je velký fanoušek jazzu, bývalý prezident Václav Klaus (záznam koncertu z Hradu).

Návštěvníci koncertu ocení kvalitní hudební zážitek, který nabídne Markovičovo neobvyklé funky jazzové pojetí slavných jazzových standardů za doprovodu muzikantů, kteří nasbírali své zkušenosti např. u Gipsy Kings, Jamese Browna či Douga Wimbishe.

Turné, které začne s příchodem podzimu, bude obsahovat téměř 20 měst v Česku, několik koncertů se chystá i na Slovensku. Jelikož stále probíhají jednání o koncertech v dalších městech, zveřejní se a uzavřou termíny na konci měsíce června.

Pořadatelé, kteří se chtějí do funky jazzové tour zapojit, naleznou informace na tomto odkazu. Koncerty se odehrávají jak v komorním prostředí malých jazzových klubů, tak na velkých festivalech a v kulturních domech. Z celého chystaného turné vznikne nové CD jazzmana Markoviče a kapely Gipsy Groove.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků