Hlavní obsah
Foto: Veronika Jurčová

Jakub Malovaný pokřtí knihu rozhovorů, ilustroval ji Marek Příkazký

Sedmnáct rozhovorů s osobnostmi kulturního života na Zlínsku najdou čtenáři v nové knize Jakuba Malovaného, inspicienta Městského divadla Zlín. Kniha nese příznačný název Sedmnáct a originálními ilustracemi ji doplnil herec Marek Příkazký.

Foto: Veronika Jurčová
Jakub Malovaný pokřtí knihu rozhovorů, ilustroval ji Marek Příkazký

Herci Rostislav Marek, Radovan Král, Jan Řezníček a Tomáš David, muzikanti Zdeněk Hrachový, Pepa Tichánek nebo Zuzana Šuláková, majitel produkční agentury Michal Žáček, divadelní kritik Marcel Sladkowski i dlouholetá tajemnice zlínského divadla Eva Kalendová mluví v rozhovorech o svých životních touhách, o věčném hledání inspirace a cestě k úspěchu.

”Jde o mou třetí knihu, ale poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. V knize jsou lidé na Zlínsku žijící a tvořící, přibližně půl napůl muzikanti a herci,“ prozradil Jakub Malovaný. „Rozhovory jsou o potkávání, o povídání, o vzájemnosti. Jsou živé. Můžu si je vést směrem, který je pro mě zajímavý a doufat, že bude ve výsledku zajímavý i pro čtenáře. V rozhovorech můžu objevovat, odkrývat různé vrstvy a vzpomínky," říká autor.

"Sedmnáctka" bude pokřtěna ve středu 29. března v Dílně Městského divadla Zlín. Večerem provede herec Vojtěch Johaník, který na pódiu postupně přivítá kmotry knihy Zdeňka Hrachového a Stáňu Bartošíka, „hnací motor“ kapely Fleret, a barda zlínského hereckého souboru Rostislava Marka i vzácné hosty Tomáše Davida či zlínskou cabaret-punkovou kapeluFranc Alpa.

Kniha se dá zakoupit v pokladně divadla, v Dílně a ve vybraných knihkupectvích ve Zlínském kraji, například ve zlínském Kanzelsbergeru (Nám. Míru) či Kosmasu (Svit), vizovickém Knihkupectví Lípa či luhačovickém Knihkupectví Lekešová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků