Hlavní obsah
Foto: Veronika Jurčová

Jakub Malovaný pokřtí knihu rozhovorů, ilustroval ji Marek Příkazký

Sedmnáct rozhovorů s osobnostmi kulturního života na Zlínsku najdou čtenáři v nové knize Jakuba Malovaného, inspicienta Městského divadla Zlín. Kniha nese příznačný název Sedmnáct a originálními ilustracemi ji doplnil herec Marek Příkazký.

Foto: Veronika Jurčová
Jakub Malovaný pokřtí knihu rozhovorů, ilustroval ji Marek Příkazký

Herci Rostislav Marek, Radovan Král, Jan Řezníček a Tomáš David, muzikanti Zdeněk Hrachový, Pepa Tichánek nebo Zuzana Šuláková, majitel produkční agentury Michal Žáček, divadelní kritik Marcel Sladkowski i dlouholetá tajemnice zlínského divadla Eva Kalendová mluví v rozhovorech o svých životních touhách, o věčném hledání inspirace a cestě k úspěchu.

”Jde o mou třetí knihu, ale poprvé se ve své tvorbě věnuji kraji, z něhož pocházím. V knize jsou lidé na Zlínsku žijící a tvořící, přibližně půl napůl muzikanti a herci,“ prozradil Jakub Malovaný. „Rozhovory jsou o potkávání, o povídání, o vzájemnosti. Jsou živé. Můžu si je vést směrem, který je pro mě zajímavý a doufat, že bude ve výsledku zajímavý i pro čtenáře. V rozhovorech můžu objevovat, odkrývat různé vrstvy a vzpomínky," říká autor.

"Sedmnáctka" bude pokřtěna ve středu 29. března v Dílně Městského divadla Zlín. Večerem provede herec Vojtěch Johaník, který na pódiu postupně přivítá kmotry knihy Zdeňka Hrachového a Stáňu Bartošíka, „hnací motor“ kapely Fleret, a barda zlínského hereckého souboru Rostislava Marka i vzácné hosty Tomáše Davida či zlínskou cabaret-punkovou kapeluFranc Alpa.

Kniha se dá zakoupit v pokladně divadla, v Dílně a ve vybraných knihkupectvích ve Zlínském kraji, například ve zlínském Kanzelsbergeru (Nám. Míru) či Kosmasu (Svit), vizovickém Knihkupectví Lípa či luhačovickém Knihkupectví Lekešová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků