Hlavní obsah
Foto: Vojtěch Vlk

Jakub Čermák alias Cermaque vystoupí ve valašskomeziříčském M-klubu

Všestranný umělec Jakub Čermák alias Cermaque vystoupí ve čtvrtek 30. března v M-klubu ve Valašském Meziříčí v rámci turné k nové desce Neboj. V rámci večera se uskuteční také projekce filmu Skok do vody, jehož je autorem. Začátek je o půl osmé večer. Vstupenky jsou v předprodeji.

Foto: Vojtěch Vlk
Jakub Čermák alias Cermaque vystoupí ve valašskomeziříčském M-klubu

Jakub Čermák se kromě písničkářské tvorby, kterou aktuálně vydává na novém albu Neboj, věnuje také režírování, herectví, básnictví či scenáristice. V portfoliu má hudební videoklipy kapel Zrní, Květy nebo Hentai Corporation.

Jeho tvorba je přirovnávána ke Karlu Krylovi, jak projevem, tak texty, kterými se nebojí vyvolávat otázky na palčivá témata dnešní doby. Když někdo vydává sbírky poezie, existuje šance, že se jeho dispozice napsat hudební text neomezí pouze na pět slov. To Cermaque splňuje naprosto dokonale a svým příznivcům servíruje skladby plné slovních obratů, které je třeba chvíli vstřebávat. 

V rámci večera se uskuteční také projekce čtyřicetiminutové filmové eseje Skok do vody, která pojednává o alternativních a inspirativních přístupech k životu, jež Čermák společně se svou ženou Iamme Candlewick natočili na půlroční cestě evropskými zeměmi.

Příběh jejich cestování tvoří pouze filmovou páteř, vodící osu, hlavními hrdiny jsou tu však především lidé, které tvůrci na cestě potkali, a jejichž příběhy a sdělení jim přišly inspirující, okouzlující či prostě příbuzné k tomu, o co se svou cestou pokoušeli sami. Film je značně obrazový, kamera si často všímá prchavých detailů…

„Snažil jsem se obrazem prostředkovat pohled člověka na cestě, člověka s široce otevřenýma očima a hltajícím srdcem,” řekl k dílu Jakub Čermák.

Vstupenky na koncert jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků