Hlavní obsah

Iva Kubelková a Helena Třeštíková podpoří Dialog Jessenius

Ve středu se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí uskuteční oslavy 10. výročí knihkupectví. Součástí programu bude i charitativní prodej podpořený účastí osobností a patronů jednotlivých nadací. Obecně prospěšnou společnost Dialog Jessenius budou reprezentovat modelka a herečka Iva Kubelková a režisérka Helena Třeštíková.

Iva Kubelková a Helena Třeštíková podpoří Dialog Jessenius

Obě se představí v netradiční roli prodejkyň knih středu 5. září mezi 14:30 – 15:30 hodinou.

Výtěžek, který získají obě dámy z prodeje knih, bude věnován na podporu projektů obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius.

“Při mé práci a zejména při moderování pořadu Sama Doma se velmi často potkávám s lékaři a odborníky v oblasti lidského zdraví. Není snad rozhovor, kdy bychom se nezmínili o prevenci, která je tak moc důležitá. Mohu-li se někde připojit k šíření informací, které mohou následně někomu zachránit život, udělám to. Proto jsem se spojila s o.p.s. Dialog Jessenius a budu se ráda podílet na projektech s tímto zaměřením,” uvádí Iva Kubelková důvod, proč se rozhodla dlouhodobě spolupracovat se společností Dialog Jessenius.

O výši ceny rozhodují v tomto případě sami zákazníci podle toho, kolik chtějí na činnost jednotlivých nadací přispět (minimálně však 100 Kč). Koupit si některý z bestsellerů přímo z rukou přítomných celebrit za speciální ceny bude možné v době mezi 14:30 – 15:30 v Paláci knih Luxor v hlavní výloze z Václavského náměstí. Do akce se kromě Ivy Kubelkové zapojí i patroni dalších charitativních projektů např. za La Sophia Yvetta Blanarovičová nebo za Konto Bariéry Jan Potměšil.

Charitativní prodej knih však není jedinou akcí společnosti Dialog Jessenius v Paláci knih Luxor. Následně po jeho ukončení (cca v 15:30 hod.) Kubelková a Třeštíková v kavárně v 1. patře výstavu vybraných velkoformátových snímků fotografa Pavla Brunclíka.

Ten zachytil známé české osobnosti, které se svými životními příběhy podílely na vzniku knihy Portrait Gallery 46 Čechů vydanou společností Dialog Jessenius. Výtěžek z jejího prodeje bude věnován na výrobu edukativních CD pro onkologické pacienty v rámci projektu Průvodci onemocněním. Výstava části fotografií z této knihy bude v Luxoru k vidění až do 23. září.

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních a rizikovém chování ve společnosti, a svou aktivitou přispět ke zlepšení komunikace, a to jak mezi zdravotníky, pacienty a rodinnými příslušníky, tak mezi žáky, učiteli, vedením škol i jejich zřizovateli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků