Hlavní obsah
Pohled na vstup do areálu bohumínské městské nemocnice. Foto: Pavel Čempěl

Interna bohumínské nemocnice už naplno funguje

Po nucené dvoutýdenní koronavirové pauze je od pátku 26. června opět v plném provozu interní oddělení v Bohumínské městské nemocnice. Po třech vlnách testování na onemocnění covid-19 jsou zaměstnanci i pacienti bohumínské interny negativní.

Pohled na vstup do areálu bohumínské městské nemocnice. Foto: Pavel Čempěl
Interna bohumínské nemocnice už naplno funguje

„Všichni testovaní mají třikrát negativní výsledek na covid-19. Ode pátku jsme proto už naplno spustili nejen provoz našich interních ambulancí, ale také celého interního oddělení, což znamená, že už zase přijímáme nové pacienty. Celá nemocnice tak zase funguje naplno bez jakýchkoli omezení,” řekl ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

Dodal, že v areálu ale stále platí kvůli epidemiologické situaci na Karvinsku v souvislosti s dolem Darkov zákaz návštěv. Ten se vztahuje nejen na zdravotnická zařízení, ale například i na domovy pro seniory.

Před dvěma týdny odhalily preventivní testy koronavirus u nového pacienta interního oddělení bohumínské nemocnice. Zřejmě od něj se pak nakazili dva lékaři zdejší interny a jedna zdravotní sestra. Pacienta proto převezli na infekční oddělení havířovské nemocnice a personál i pacienti bohumínské interny museli do karantény a na testy.

Naštěstí se u nikoho z nich koronavirus během následujících dvou týdnů neprokázal. Nemocnice ale musela přijmout opatření proti případnému šíření nemoci. Přestala přijímat nové pacienty a na dva týdny zcela uzavřela pohotovost, ambulance i lůžkové oddělení.

„Kvůli výpadku zdravotníků jsme nebyli schopni zajistit provoz interny. Proběhla plošná dezinfekce oddělení a tři vlny testování pacientů i zdravotníků, abychom měli stoprocentní jistotu, že můžeme opět zajistit plný provoz, aniž bychom riskovali zdraví našich klientů i zaměstnanců,“ dodal Němeček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků