Hlavní obsah
Jednotka intenzivní péče bohumínské interny. Foto: Pavel Čempěl

Interna bohumínské nemocnice opět funguje

Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice se po červencové odstávce opět otevřelo veřejnosti. Pacientům je k dispozici nepřetržitá ambulance pro dospělé i lůžková část včetně jednotky intenzivní péče. Důvodem uzavření byla obměna personálu, především lékařů.

Jednotka intenzivní péče bohumínské interny. Foto: Pavel Čempěl
Interna bohumínské nemocnice opět funguje

Vedení nemocnice se podařilo oddělení personálně stabilizovat a nasmlouvat nové síly. Ty ale kvůli výpovědním lhůtám nemohly nastoupit už v červenci, a tak bylo vedení nemocnice nuceno internu na měsíc uzavřít. Teď už se chod bohumínské interny postupně rozjíždí.

Novou posilou je od srpna primář Miroslav Goldmann z Třince. Zkušený 49letý internista do Bohumína přešel z bílovecké krajské nemocnice. „Interna je pro mne celoživotním posláním. Je královnou medicíny, potřebuje ji každý a má široký záběr, a to mě na ni baví. Pro Bohumín jsem se rozhodl i kvůli svým kolegům, kteří tady pracují v jiných oborech a k nimž mám úzké pracovní i osobní vazby,“ prozradil.

Bohumínská interna momentálně disponuje dvaadvaceti lůžky. Na zmodernizovaném oddělení jsou maximálně třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Zaměřuje se na nemoci srdce, cév, zažívacího traktu, cukrovku, poruchy tukového metabolismu, choroby ledvin, štítné žlázy nebo revmatické choroby.

Provádí ultrazvuková vyšetření srdce či břicha, vyšetření při zátěži na ergometru (speciálním kole) nebo 24hodinové Holterové monitorování, endoskopická vyšetření žaludku či tlustého střeva (gastroskopie, kolonoskopie). Zajišťuje také diagnostiku a léčbu onemocnění cév. Zároveň nabízí kompletní vyšetření  před specializovanými vyšetřovacími a léčebnými zákroky v kardiocentrech. Úzce spolupracuje s pracovištěm v Třinci-Podlesí a Fakultní nemocnicí v Ostravě.

Interna v Bohumíně patří také mezi specializovaná centra, která nabízí preventivní vyšetření před nádory tlustého střeva prostřednictvím kolonoskopického screeningu. V případě pozitivního výsledku jsou lékaři interny připraveni onemocnění okamžitě léčit, v závažnějších případech pak na léčbě spolupracovat s onkologickým centrem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Vedení města doufá, že se personální situaci v nemocnici podařilo stabilizovat. „Do nemocnice ročně investujeme miliony korun na vylepšení prostor, techniky i služeb. Jsme proto rádi, že i přes nepříznivou personální situaci ve zdravotnictví se nám daří chod nemocnice pro naše občany zachovat,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků