Hlavní obsah
Zámek připravil zábavné programy po celé jaro. Nově jsou otevřeny kouzelné sklepní prostory. Foto: Anna Čelouchová

Interiéry mníšeckého zámku budou k vidění zdarma

V dubnu budou mít zájemci příležitost vidět komnaty zámku v Mníšku pod Brdy zdarma. Po celé jaro zde chystají program pro děti i dospělé. Zámek otevřel Kouzelné sklepení, chystá prohlídky s čarodějnicemi i prohlídky Májové.

Zámek připravil zábavné programy po celé jaro. Nově jsou otevřeny kouzelné sklepní prostory. Foto: Anna Čelouchová
Interiéry mníšeckého zámku budou k vidění zdarma

Bohatě vybavené interiéry jsou rozděleny do dvou prohlídkových tras, na reprezentační část a soukromé komnaty posledních majitelů. Do prohlídky reprezentačních prostor náleží také mimo jiné návštěva zámecké kaple, ve které se nachází jeden z nejcennějších exponátů, originál oltářního obrazu malíře Karla Škréty. Soukromé komnaty jsou zařízené podle dobových fotografií a návštěvníci tak mohou mít pocit, že si zdejší obyvatelé jen na chvíli odběhli.     

Při příležitosti Mezinárodního dne památek zve zámek své návštěvníky na prohlídku reprezentačních prostor – I. prohlídkového okruhu – zdarma, a to ve čtvrtek 18. a v sobotu 20. dubna. Do této prohlídky jsou zařazeny jídelny, salóny a salónky, kaple, knihovna a pracovna. „Vstup zdarma se vztahuje pouze na jednotlivce, nikoli na objednané skupiny,“ upřesnila průvodkyně Marie Charvátová.     

O víkendech nabízí Mníšek i něco navíc. Speciální prohlídky určené zejména rodinám s dětmi od 3 do 9 let. Na Pohádkových prohlídkách se z dětí stanou malí detektivové, kteří budou hledat v zámeckých komnatách ukryté pohádky. V každé místnosti se schovala jedna a děti ji podle přichystané indicie, předmětu z pohádky, jistě snadno objeví. Pokud znají Krakonoše, Leontýnku nebo sedm trpaslíků, jistě to pro ně nebude problém.     

Při nových prohlídkách Kouzelného sklepení návštěvníky víla nebo vodník po točitém schodišti zavede do tajemných sklepních prostor. A tam čeká spousta velkých pohádkových bytostí. Vstup nejen pro statečné! Kromě ošklivé ježibaby je tu totiž i hezká princezna, milé víly a hodný napravený zámecký čertík. Ten už nikoho nestraší.     

Na konci měsíce se chystá pálení čarodějnic, na zámku se připravují tematické Čarodějnické prohlídky pro děti. Bude se vyprávět nejen o čarování, zaklínání a vaření lektvarů, ale třeba i o stavění májek. Provádí hodná zámecké čarodějnice, která se proto vůbec nemusí bát, že by ji upálili.     

Na Podvečerních prohlídkách pak kromě čarodějnice potkáte i anděla a Bílou paní. Anděl je připraven pasovat děti do šlechtického stavu. Budou z nich princezny a rytíři! „Na všechny prohlídky pro děti je nutné se rezervovat, protože bývají často zaplněné,“ uvedla průvodkyně Anna Čelouchová.  

Program na duben:

13. - 14. 4. – Pohádkové prohlídky a Kouzelné sklepení
18. 4. – I. prohlídková trasa zdarma
20. 4. – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
20. 4. – I. prohlídková trasa zdarma
21. 4. – Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení
27. 4. – Podvečerní čarodějnické prohlídky od 16.00 hodin a Kouzelné sklepení po celý den 
28. 4. – Čarodějnické prohlídky pro děti

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků