Hlavní obsah
Taneční show Malý princ v podání TS LS Hustopeče Foto: Věra Komoňová, Mgr.

Hustopečští gymnazisté pojedou s Malým princem do Londýna

Tanečníci a divadelníci z Gymnázia T. G. Masaryka v Hustopečích, kteří pracují v rámci mimoškolních aktivit v TS Lady Stars Hustopeče a divadelním kroužku Habaděj dostali skoro miliónový grant na projekt EU Erasmus + na cestu a získávání tanečně-dramatických zkušeností v Londýně.

Taneční show Malý princ v podání TS LS Hustopeče Foto: Věra Komoňová, Mgr.
Hustopečští gymnazisté pojedou s Malým princem do Londýna

Z celkového počtu 198 přijatých žádostí byl hustopečský projekt mezi 44 schválenými, což je obrovský úspěch. 

Celkem 60 tanečníků a divadelníků českých i anglických se v Londýně setká při práci na projektu neformálního vzdělávání s názvem Mystérium dětství je zázrak aneb S Malým princem Evropou. Kromě dramatizace budou mladí umělci poznávat život a reálie Londýna a Anglie. Pracovat v multikulturních týmech, získávat zkušenosti a vědomosti v oblasti umělecké i divadelní.

S projektem Malý princ už za podpory Jihomoravského kraje byli hustopečští tanečníci a divadelníci i v Moskvě a v Nižním Novgorodu, odkud si dovezli mnoho krásných zážitků a zkušeností v oblasti mládežnické spolupráce.

S londýnskými mládežníky mají Hustopečští už zkušenosti z minulých tanečních setkání, nyní ale půjde o spolupráci s dalšími mladými herci.

Na tento projekt se všichni strašně moc těší. Vždyť možná v příštích letech kvůli brexitu už taková spolupráce nebude vůbec jednoduchá, nebo dokonce možná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků