Hlavní obsah
KSH Poslův mlýn 2013 - Slavnostní vztyčení vlajky sportovních her Foto: Jiří Růzha

Hry uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením hostil Poslův Mlýn

Od pondělí 17. června do čtvrtka 20. června se v krásném prostředí rekreačního střediska Poslův Mlýn u Doks konal 11. ročník Krajských sportovních her uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

KSH Poslův mlýn 2013 - Slavnostní vztyčení vlajky sportovních her Foto: Jiří Růzha
Hry uživatelů služeb Domovů pro osoby se zdravotním postižením hostil Poslův Mlýn

Historie sportovních her sociálních zařízení sahá hluboko do minulého století, kdy se každoročně od sedmdesátých let konaly v jiném okrese po celém tehdy Severočeském kraji. Na tuto tradici navázaly právě Krajské hry, které vznikly přechodem zařízení pod Ústecký kraj v roce 2002 a které pořádá Centrum sociální pomoci Litoměřice.

Většina ročníků se konala v Opárenském údolí, které však postupem času přestalo vyhovovat stále se zvyšujícím nárokům na pořádání těchto her. Po delším hledání byl navrhnut areál rekreačního střediska Poslův Mlýn u Doks, který vyhovoval jak kapacitou a kvalitou ubytování, tak i prostory na sportování a zábavu.

Jedenáctého ročníku her se zúčastnilo 24 družstev ze stejného počtu zařízení v kraji, tedy téměř 200 účastníků. Ti začali v pondělí v odpoledních hodinách pomalu zaplňovat areál rekreačního střediska, zatímco organizační a realizační tým sportovních her již od rána připravoval vše pro zdárný průběh prvního dne. Jednotliví členové týmů se znají a tak se všichni těší na setkání s kamarády.

V úterý byly KSH Poslův Mlýn 2013 v 11 hodin slavnostně zahájeny za přítomnosti ředitele CSP Litoměřice Ing. Jindřicha Vinklera, krajského zastupitele Pavla Csonku, Bc. Jany Ryšánkové a dalších významných hostů z řad sponzorů a dřívějších zaměstnanců. Po vyvěšení vlajky KSH se rozeběhly sportovní soutěže a disciplíny.

Začalo se stolním tenisem a druhý den, ve středu, probíhaly lehkoatletické soutěže. A přesto, že počasí všem opravdu přálo a teploty se vyšplhaly vysoko nad 30 stupňů, a i když se jedná spíše o „zábavné“ hry, přece všichni soutěžili jako by se jednalo o ceny olympijské. Běhy na 30 a 60 metrů, skoky do dálky, vrh koulí a hod kriketovým míčkem. Na konci každé části vyhodnocení se skutečným stupněm vítězů, medailemi, diplomy a různými cenami. Po náročném soutěžení všichni využívali možnost koupání v rybníku v areálu Poslova Mlýna.

Sportovní hry netvoří jen sportovní soutěže, ale i doprovodné kulturní programy. Hned první večer se všem představili členové skupiny historického šermu Lepus – družina pana Zbyňka Zajíce z Házmburka, kteří zde rozbili své ležení a kromě zábavných soutěží, měli též připravené velmi pěkné vystoupení plné soubojů. Část skupiny s názvem Ohnivé růže ještě po setmění předvedlo skvěle sehranou ohnivou show.

Při slavnostním zahájení předvedly své umění Novoborské mažoretky. Odpoledne mezi sportovce již podruhé zavítala Alena Smolíková se svými tančícími psy a sklidila opět obrovský potlesk. Večer pak zpestřilo Docela velké divadlo z Litvínova hrou Dům splněných snů, plných písniček a úsměvných ukázek. Ve středu se konala oblíbená diskotéka Petra Vrány, při které se roztančilo téměř celé středisko. V noci pak kemp ozářil slavnostní ohňostroj.

Vše krásné jednou končí a tak na posledním nástupu se všichni účastníci KSH Poslův Mlýn 2013 rozjelo během čtvrtečního dopoledne domů, aby vyprávěli své zážitky ve svých domovech a zařízeních a vzpomínali nad fotografiemi, jak se tam měli pěkně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků