Hlavní obsah
kostra slonice Sumatry v zoologické expozice na hradě Malenovice Foto: archiv Muzea jihovýchodní Moravy

Hrad Malenovice o prázdninách pozve děti i jejich rodiče na speciální prohlídky

Malenovický hrad zve všechny malé návštěvníky i jejich rodiče na speciální dětské prohlídky nové zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk. Nedávno otevřená expozice nabízí na 150 zajímavých exponátů, panely, fotografie, vycpaná zvířata z celého světa i unikátní kostru slona.

kostra slonice Sumatry v zoologické expozice na hradě Malenovice Foto: archiv Muzea jihovýchodní Moravy
Hrad Malenovice o prázdninách pozve děti i jejich rodiče na speciální prohlídky

Speciální dětské prohlídky jsou připraveny na celé prázdniny a uskuteční se každou prázdninovou neděli. Ta první proběhne už v neděli 30. června, poslední bude na programu 25. srpna.

"Začátky prohlídek jsou vždy v 15 a v 16 hodin, prohlídka potrvá 45 minut a bude vedena zábavnou formou tak, aby se děti pobavily i poučily zároveň," informovala Hana Čubanová z Muzea jihovýchodní Moravy.

Zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk skýtá celou řadu zajímavostí včetně jediné vystavené kostry slona v České republice. V prostorách expozice na malenovickém hradě nechybí ani dotykové obrazovky, které dětem umožní zahrát si vědomostní hry a kvízy. Vstupné je běžné s možností využití zvýhodněného rodinného vstupného 110 korun (2 dospělí + 1 až 2 děti).

A ještě jedna důležitá informace. Na dětskou prohlídku je potřeba se předem objednat na telefonech 577 103 379 nebo 605 924 869. K dispozici je také mailová adresa kastelan.malenovice@seznam.cz.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků