Hlavní obsah
Ivan Ženatý – housle, Martin Kasík – klavír Foto: Spolek Náš Martinů

Houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík zahrají v rodišti Bohuslava Martinů

Milovníci vážné hudby budou mít jedinečnou příležitost poslechnout si jednoho z předních českých houslistů současnosti Ivana Ženatého společně s uznávaným klavíristou Martinem Kasíkem. To vše se odehraje v rodišti slavného hudebního skladatele Bohuslava Martinů - v Poličce.

Ivan Ženatý – housle, Martin Kasík – klavír Foto: Spolek Náš Martinů
Houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík zahrají v rodišti Bohuslava Martinů

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Je vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku a mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998. Koncertoval v řadě prestižních sálů, jako jsou Sál Berlínské filharmonie, Carnegie Hall, Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington, Tokyo Suntory Hall, a mnoho jiných. 

Ivan Ženatý je jedním z předních českých houslistů současnosti, je uznávaným komorním hráčem, sólistou a hudebním pedagogem. Vyrůstal v muzikantské rodině v Podkrkonoší. Jeho hudební kariéra začala již v roce 1982, kdy se zúčastnil finále Čajkovského soutěže v Moskvě a následně uspěl jako laureát houslové soutěže Pražského jara v roce 1986. Potom následovaly debuty po celém světě.

Oba umělci se v podělí 27. listopadu představí v Poličce. „Velmi úspěšná vystoupení obou umělců v předchozích dvou letech v Poličce budou mít k velké radosti pořadatelů a jistě i všech hudebních příznivců další pokračování, tentokrát v podobě společného koncertu, na němž zazní sonáty pro housle a klavír od L. van Beethovena, C. Francka a B. Martinů,“ informoval organizátor akce Mgr. Jaroslav Novotný (zakladatel Spolku Náš Martinů).

Koncert se uskuteční od 18.00 hodin v hudebním sále Centra Bohuslava Martinů. Akci pořádá Spolek Náš Martinů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků