Hlavní obsah
Dům dětí a mládeže Hostinné Foto: DDM Hostinne

Hostinné sloučí dům dětí s uměleckou školou, občané organizují protestní petici

Mimořádné zastupitelstvo Hostinného schválilo sloučení Domu dětí a mládeže s místní uměleckou školou. Rozvoj dětí ve volném čase je tak vážně ohrožen.

Dům dětí a mládeže Hostinné Foto: DDM Hostinne
Hostinné sloučí dům dětí s uměleckou školou, občané organizují protestní petici

Zastupitelé pětitisícového města Hostinného na svém mimořádném zasedání odhlasovali sloučení Domu dětí a mládeže (DDM) s místní Základní uměleckou školou. Tento krok překvapil zdejší obyvatele i vedení obou institucí. Občané v obavách o zajištění aktivit dětí organizují protestní petici a žádají zachování stávajících zájmových kroužků ve městě.

Starosta Hostinného Bc. Karel Klíma rozhodnutí radnice zdůvodňuje potížemi s financováním DDM. Stávající ředitelka Ing. Magdaléna Vaňátková však o ekonomických potížích města nebyla informována a tento argument nezazněl ani na řádném zasedání zastupitelstva. Ředitelka DDM dodává, že požadavek radnice na sloučení obou institucí do konce letních prázdnin znamená vážné ohrožení kroužků připravovaných na další pololetí i aktuálně probíhajících táborů. Náhlost rozhodnutí podtrhuje i fakt, že problémy s DDM nezazněly ani na 35. schůzi zastupitelstva konané 23. května a byly projednány až na mimořádně svolaném zasedání o tři týdny později.

V případě zániku DDM přijdou děti o možnost kvalitního trávení volného času, neboť Hostinné z organizovaného vyžití pro děti a mládež nabízí už jenom pohybové aktivity a skautský oddíl. Citelně bude chybět mateřské centrum orientované na předškolní rozvoj i oblíbený klub deskových her, jehož účastníci reprezentují Hostinné v celostátních soutěžích. Podle Ing. Vaňátkové budou muset rodiče vozit děti až do 20 kilometrů vzdáleného Vrchlabí, což komplikují řídká autobusová spojení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků