Hlavní obsah
Soutěž netradičních plavidel na loňském ročníku festivalu Holešovská Regata Foto: archiv Agentury Velryba

Holešovská Regata 2015 zahajuje registraci posádek netradičních plavidel

Už od 1. února se mohou hlásit zájemci do oblíbené soutěže netradičních plavidel, která bývá nedílnou součástí rodinného festivalu Holešovská Regata.

Soutěž netradičních plavidel na loňském ročníku festivalu Holešovská Regata Foto: archiv Agentury Velryba
Holešovská Regata 2015 zahajuje registraci posádek netradičních plavidel

Soutěž se uskuteční v rámci hlavního festivalového dne, tedy v sobotu 20. června. Pořadatelé upozorňují na omezenou kapacitu vodní plochy v zahradách holešovského zámku. Soutěže se může zúčastnit pouze 25 posádek a každý rok se tento maximální počet velmi rychle naplní.

Odborná porota bude hodnotit schopnost plavidla plavat a manévrovat na hladině vodního kanálu, originalitu vzhledu plavidla i posádky a její prezentaci.

Oproti předcházejícím ročníkům dochází letos k jedné podstatné změně.

„Po loňském, velmi úspěšném ročníku, kdy byla kvalita plavidel opravdu velmi vysoká, jsme museli po velmi dlouhých debatách přistoupit k technickému omezení plavidel. Nikdy jsme totiž netušili, co dokážou posádky vyrobit, a vzhledem k výrokům některých soutěžících, že letos přijedou se vznášedlem, jsme dospěli k rozhodnutí, že neumožníme jakýkoliv jiný druh pohonu než pohon vlastní silou. Povoleno je tedy pouze pádlování, veslování, šlapání, odpichování a podobně, motorové pohony jsou zakázány,” upozornil ředitel festivalu Michal Žáček.

Zájemci o registraci plavidel se od 1. února mohou hlásit na emailovou adresu: registraceplavidel@centrum.cz. Podrobnější informace lze získat na stránkách festivalu www.holesovskaregata.cz v sekci „plavidla“ a také facebookových stránkách festivalu.

Pátý ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční 19. a 20. června. Hlavními hvězdami festivalu budou Tomáš Klus se speciálním pátečním koncertem, v sobotu pak vystoupí Mig 21, Chinaski, David Koller, Ivan Mládek a další hudebníci a kapely. Součástí bude bohatý doprovodný program pro dětské návštěvníky festivalu i dospělé diváky.  

Podrobnosti k doprovodnému programu i celé náplni letošního ročníku Holešovské Regaty zveřejní pořadatelé na konci února na tradiční tiskové konferenci. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích stále za zvýhodněnou cenu, která se bude směrem k datu festivalu postupně zvyšovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků