Hlavní obsah
Kapela Hodiny si dala na čas. Po náročném koncertním roce po celé republice se o Vánocích představí také pražskému publiku. Foto: Archív Hodiny

Hodiny letos poprvé rozezní svůj hudební strojek v Praze, zahrají ve smíchovském Futuru

Kapela Hodiny o sobě opět dává výrazně slyšet. Tahle pražská poprocková partička, která se před dvěma lety vyšvihla na příčky hitparád skladbou Stmívání, chystá na začátek prosince pro své fanoušky vánoční a zároveň jediný letošní koncert v Praze.

Kapela Hodiny si dala na čas. Po náročném koncertním roce po celé republice se o Vánocích představí také pražskému publiku. Foto: Archív Hodiny
Hodiny letos poprvé rozezní svůj hudební strojek v Praze, zahrají ve smíchovském Futuru

Vystoupení se uskuteční v úterý 4. prosince od 19 hodin ve smíchovském hudebním klubu Futurum.

„Uvědomujeme si, že jsme letos naše fanoušky v Praze poněkud zanedbávali. Proto jsme se rozhodli završit koncertní rok právě v Praze. Máme za sebou úspěšný rok, během kterého jsme si už nadělili řadu dárků v podobě nového singlu Nebudu v koutě stát a spousty krásných vystoupení po celé České republice. A teď nazrál čas odměnit i naše pražské publikum. A není snad příhodnější příležitosti tak učinit, než jsou právě Vánoce,“ říká frontman kapely Hodiny Tomáš Sehnal.

Na vánočním mejdanu s Hodinami nebude panovat jen předvánoční atmosféra. Slavit se bude i úspěch, kterého na sociální síti YouTube dosáhla debutová píseň Stmívání. V uplynulých dnech se totiž přehoupla přes metu dvou miliónů zhlédnutí.

Kapela Hodiny samozřejmě svému pražskému publiku předvede koncertní podobu novinkového singlu Nebudu v koutě stát, který spatřil světlo světa letos v létě a ihned po vydání se držela na předních příčkách v řadě českých rozhlasových hitparádách.

„Jsme rádi, že se náš nový singl Nebudu v koutě stát posluchačům libí. Pro nás je to osobní záležitost, protože tu skladbu napsal sám život. Stačilo jen najít správná slova, noty a akordy. Skladba je o tom, že ani my v kapele, ani naši známí a přátelé nejsme žádní zajíci, máme něco odžito, jen ne vždycky je to tak, jak se zdá navenek. Zatímco si myslíte, že lidé okolo vás žijí životy podle svých představ, ve skutečnosti se možná plácají v síti neproměněných šancí, nevyplněných snů a strachu zkusit něco, co dřív tak moc chtěli. Moc bychom si přáli, kdyby píseň byla jakousi pobídkou pro všechny, kterým běží čas a nemohou se rozhodnout, jak s ním naložit. O tom, že nikdy není pozdě, vždycky je důvod to zkusit a netrápit se tím, co bylo,“ popisuje zpěvák Tomáš Sehnal.

Kapela Hodiny společně hraje od roku 2015. O rok později si dokázala tuzemskou populární scénu podmanit prvním singlem Stmívání, jenž na české poměry sklidil velký úspěch a svou popularitu si drží dodnes. Debutovou skladbu záhy stíhaly další úspěšné písně jako Jízdní řád, S tebou a Ze dna a nejnověji také skladba Nebudu v koutě stát.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků