Hlavní obsah
Foto: Jan Novotný

Historicky druhé svítání z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů se blíží

Vycházející slunce ve výšce 36 metrů nad zemí, vůně čerstvé kávy a chuť lahodného pečiva - to vše dohromady tvoří jedinečný zážitek. V sobotu 22. července u toho můžete být i vy.

Foto: Jan Novotný
Historicky druhé svítání z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů se blíží

Pokud vám nevyšlo první svítání ve věži kostela sv. Jakuba, kde se nachází rodná světnička světově známého hudebního skladatele Bohuslava Martinů, které se konalo před měsícem, nezoufejte. Pro velký úspěch jsme pro návštěvníky připravili historicky druhé svítání nad Poličkou. Pro ty co nezaváhají a nařídí si budík na brzkou hodinu ranní a vystoupají 192 schodů, bude odměnou nezapomenutelný výhled.  

„Bylo to úžasné, opravdu romantický zážitek. Nejdříve jsme nevěděli co čekat, ale když se slunce v dálce vylouplo a začalo pomalu stupat, do toho snídaně a výklad o tom, proč vlastně rodina Martinů tady nahoře, v tom malém prostoru žila tolik dlouhých let, říkáte si, zda i oni stáli tam kde teď my a pozorovali východ nebo západ slunce, co si asi povídali a co se jim honilo hlavou, děkujeme za tento hluboký zážitek,“ podělila se o své dojmy návštěvnice věže Jana (48).  

„V letošním roce jsme začali s netradičními prohlídkami rodné světničky. V září se návštěvníci mohou těšit na pozorování noční oblohy a hvězd pod dohledem profesionálního astronoma nebo speciální vyhlídku do okolí s dalekohledy,“ uvedla ředitelka muzea Mgr. Pavla Juklová.  

Nutností je ovšem zakoupení vstupenek v předprodeji, a to nejpozději do 21. července v Centru B. Martinů. Cena vstupenky je 150 Kč. Počet míst je omezen na pouze 20 osob. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků