Hlavní obsah
Foto: Dialog Jessenius o.p.s.

Herec Boris Hybner a profesor Pavel Pafko pokřtili knihu pro pacienty se stomií

Ve středu 21. ledna se v rámci 6. ročníku konference PragueONCO 2015 uskutečnil křest knížky Ať žijí stomici. Slavnostní křest publikace o životě lidí s vývodem proběhl u příležitosti zahájení pacientské sekce, kterou organizovala obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius.

Foto: Dialog Jessenius o.p.s.
Herec Boris Hybner a profesor Pavel Pafko pokřtili knihu pro pacienty se stomií

Kmotry knihy se stali prof. Pavel Pafko a Boris Hybner, který je sám několik let stomikem. Prostřednictvím příběhu jeho i řady dalších pacientů ukazuje publikace, že se stomií žije mnoho lidí, kteří dokázali zvládnout onemocnění a vrátit se zpět do života i do zaměstnání.

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius, která se už několik let věnuje právě vydávání edukativních DVD a publikací pro onkologické pacienty, zdůrazňuje význam vzniku podobných materiálů pro nemocné a jejich rodiny.

„Stejně jako naše DVD má i tato publikace důležité poslání - dodat pacientům sílu v boji s onemocněním a poskytnout jim návod, kde nalézt odbornou pomoc a jak fungovat v každodenním životě,“ uvedla ředitelka Michaela Tůmová a dodala: „I v případech stomiků - stejně jako ostatních pacientů - je pro další léčbu nesmírně důležitý dialog nejen mezi lékařem a pacientem, ale i jeho nejbližšími, kteří s onemocněním přicházejí do kontaktu.“

Knihu Ať žijí stomici vydala jako svoji druhou publikaci příběhů pacientů nadace T-SOFT ETERNITY, ve spolupráci s organizací České ILCO[b1] , a to během realizace projektu spolufinancovaného Evropským sociálním fondem ŽIVOT BEZ OMEZENÍ – LIFE WITHOUT LIMITES.

DIALOG JESSENIUS o. p. s.

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.

K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Nová kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků