Hlavní obsah
Helena Vondráčková převezme v Německu prestižní ocenění. Foto: archiv autora

Helena Vondráčková převezme v Berlíně prestižní ocenění za celoživotní přínos

Na Helenu Vondráčková čeká v neděli 13. ledna v Německu prestižní ocenění za celoživotní dílo a přínos ve světě populární hudby. Na cenu ji nominoval významný hudební portál Smago!, který letos slaví 20. výročí od svého vzniku. Slavnostní večer proběhne v Berlíně.

Helena Vondráčková převezme v Německu prestižní ocenění. Foto: archiv autora
Helena Vondráčková převezme v Berlíně prestižní ocenění za celoživotní přínos

Hudební "oscar" Smago! Award se stal v roce 2011 nástupcem legendárního ocenění Goldenen Stimmgabel. Je udělován především za hudební úspěchy předchozího roku v různých žánrových kategoriích interpretům v německy mluvících zemí.

O to větší poctou je tato nominace pro českou interpretku Helenu Vondráčkovou. Spolu s ní Smago! Award převezmou i další osobnosti zvučných jmen, například Peggy March, americká zpěvačka světového hitu I Will Follow Him, u nás známého jako Malý vůz v podání Judity Čeřovské nebo Ilony Csákové.

Dále Graham Bonney, anglický zpěvák a skladatel hitů Papa Joe nebo Supergirl, Thomas Anders, německý zpěvák, bývalý člen skupiny Modern Talking a Maite Kelly, irská zpěvačka a skladatelka, členka skupiny Kelly Family.

Je zřejmé, že Helenu Vondráčkovou dnes v Berlíně čeká velký večer a vybraná společnost. 

„Těším se! Měla bych převzít ocenění v berlínském hotelu Mercur za celoživotní přínos německé populární hudbě. Velmi si toho vážím. Zazpívám píseň Ein Engel der weis was er will z mého německého alba Helena zpívá Billyho Joela,“ řekla Helena Vondráčková, kterou už v květnu čeká turné po Německu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků