Hlavní obsah
Házená žen. Ostrava 7.5.2015. DHC Sokol Poruba : DHC Slávia Praha. Zvítězila Poruba 27:24 Foto: Josef Zajíc

Házenkářky Sokola Poruby postoupily do finále českého play off interligy

Házenkářky DHC Sokola Poruba prokazují svou kvalitu. V mezinárodní soutěži Interligy v házené žen obsadily třetí místo. Nyní v české části soutěže po třech utkáních v semifinále play off porazily dvakrát doma házenkářky DHC Slavia Praha.

Házená žen. Ostrava 7.5.2015. DHC Sokol Poruba : DHC Slávia Praha. Zvítězila Poruba 27:24 Foto: Josef Zajíc
Házenkářky Sokola Poruby postoupily do finále českého play off interligy

V prvním utkání 1. května v Praze se jim nedařilo především v druhé polovině hry a prohrály se skvělými hráčkami Slavia Praha 22:30. Pražské házenkářky tak do Ostravy přijely s jedním vítězným utkáním k dobru.

V pátek 7. května se v hale SAREZA v Ostravě-Přívoze hrálo odvetné utkání.

Bylo velmi vyrovnané, ale Ostravanky hrály pozorně. Po celou dobu vedly a pražské hráčky vždy musely dotahovat. V závěru sokolky slávistkám odskočily a dovedly utkání do vítězného konce 27:24. Na zápasy bylo srovnáno a rozhodl třetí zápas, který se hrál v pátek 8. května.

V tomto zápase Ostravanky nenechaly nic náhodě. Do hry se pustily s vervou, odvahou, pozorností a rvavostí. Špičkové brankářky DHC Slavia Praha Petra Kudláčková a Lucie Satrapová chytaly bravurně, ale ani to nestačilo. Ostravské hráčky vedly již v první polovině 14:10.

Ve druhém poločase Ostravanky nasazení zvýšily, zrychlily hru, dařilo se Markétě Dolákové v brance. Ve 47. minutě vedly dokonce o deset branek. Stav v té době byl 26:16.

V rozmezí od 48. do 53. minuty pražské hráčky daly čtyři góly a stáhly stav na 20:28 ve prospěch Ostravy. Sokolky posledních pět minut předvedly vděčnému publiku exhibiční výkon. Střílely z každých pozic. Cestu do finále vybojovaly konečným stavem utkání 32:23.

Semifinále play off tak skončilo na zápasy 2:1 ve prospěch Ostravy.

V týmu hostí chytaly velmi dobře obě brankářky. Ve střelbě byla nejlepší Martina Jonášová, která dala 5 branek. 

V týmu DHC Sokol Poruba dominovala Šárka Marčíková, která vstřelila 8 branek. Sekundovala jí  Alica Kostelná, která vstřelila branek pět. Trenér Jan Beňadik byl velmi spokojen. Stojí ale na zemi. Finále bude náročné. Soupeřkami Ostravanek budou házenkářky Mostu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků