Hlavní obsah
Záchrana Visty Foto: HZS MSK

Hasiči zachránili devítiletou kobylu, jíž uvízla noha ve štěrbině asfaltové cesty

Jednotka profesionálních hasičů z Karviné v pátek v sousední Stonavě zachraňovala jezdeckého koně - českého teplokrevníka Vistu. Devítiletá kobyla při jízdě po zasněžené asfaltové cestě strčila zadní nohu do štěrbiny asfaltu, upadla na bok a zůstala zcela uvězněna.

Záchrana Visty Foto: HZS MSK
Hasiči zachránili devítiletou kobylu, jíž uvízla noha ve štěrbině asfaltové cesty

Jedna z mladých jezdkyň proto na pomoc přivolala hasiče, kteří byli ze stanice v Karviné na místě za několik minut.

„Hasiči byli ve svém rozhodování velmi rychlí. Koně stabilizovali a uvázali mu volné nohy, které by je mohly při zásahu zranit. Na krk a hlavu koně si lehli dva hasiči a jezdec, aby se nemohl vzpínat. Pak již přišel ke slovu hasičský um, propojený s velkým dlátem a kladivem,” sdělil mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Po několika minutách úporné, ale co nejopatrnější odsekávací práce byl asfalt pokořen a noha venku. Vista se s pomocí lidí okolo postavila a hasiči ji zraněná místa ovázali obvazy. K velké radosti všech přítomných to už v prvních minutách vypadalo, že noha není zlomená. To se později potvrdilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků