Hlavní obsah
Hudebník Hanz Sedlář za pianem v zahradách holešovského zámku. Foto: Jiří Seporský

Hanz Sedlář: První videoklip projektu Piano & Cello je o emocích

Hudebník Hanz Sedlář představuje první videoklip svého nového hudebního projektu Piano & Cello. Možná ho znáte jako bubeníka kapely Janka Ledeckého, projektu Drumphonic, nebo již nefungující kapely Segment. Kromě bubnování se zabývá hrou na piano a skládání.

Hudebník Hanz Sedlář za pianem v zahradách holešovského zámku. Foto: Jiří Seporský
Hanz Sedlář: První videoklip projektu Piano & Cello je o emocích

Pro nový hudební projekt si ke spolupráci pozval Iris Moris, violoncellistku smyčcového tria Inflagranti. „Iris spolupracuje také s kapelou Lucie, s Pepou Vojtkem, nebo Petrem Aristonem. Má navíc zkušenosti s nahráváním ve studiích, což je pro tento projekt důležité,“ dodává Hanz Sedlář.

Videoklip ke skladbě Blooming Emotion z chystaného CD natočili v zahradách a na nádvoří holešovského zámku začátkem letošního října. Kameramanem a režisérem klipu, který je už k vidění na YouTube, je Vladislav Františ.

Album skladeb pro klavír a violoncello plánují vydat na jaře 2018, ale předtím budou postupně odhalovat jednotlivé skladby formou dalších videoklipů.

A jaký je smysl tohoto projektu? „Prostě chci s lidmi sdílet svoji hudbu, nic víc. Původně jsem chtěl vydat CD jen klavírních skladeb, ale violoncello mě svým zvukem úžasně inspiruje už od začátku mých skladatelských pokusů. Na tomto albu půjde o skladby spíše minimalistické, ale s důrazem na emoce a na to, aby se lidem všech kategorií zalíbily na první poslech. Snad se to povede,“ píše Hanz Sedlář na svých oficiálních stránkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků