Hlavní obsah
Foto: Jota Brno

Hantec pro okolní svět, kniha frází o "podivné" brněnštině

Zdar jak sviňa, kniha H. Ž. Hlaváčka, přibližuje hantec, tu zvláště Pražáky nechápanou brněnštinu. Výrazy jako z jiné planety, pro neznalé na hranici svahilštiny, dokáží zarazit i pobavit. Zvláště Pražáky si Brňáci hantecu znalí rádi vychutnávají. Ty nejfrekventovanější fráze si čtenáři vychutnají v knize.

Foto: Jota Brno
Hantec pro okolní svět, kniha frází o "podivné" brněnštině

Jak muži smýšlí o ženách? Práce, peníze, zábava a manželství optikou běžného Brňáka. Brno versus zbytek světa. První výkladová frazeologie brněnského hantecu překrásně zpracovaná ve stylu Word Art Print.

U slovních spojení autor vysvětluje původ jejich vzniku a neopomene uvést ani praktické užití těchto výrazů ve větách. Některé obraty mohli čtenáři slyšet v pořadu Brněnský hantec na Rádiu Krokodýl, ale drtivá většina témat z této publikace nemohla být vzhledem k pikantnímu obsahu vůbec odvysílána.

Třešničkou na pomyslném dortu této frazeologie jsou odpovědi z anket v ulicích Brna. Na nich je mnohokrát patrné, že muži jsou opravdu z Marsu a ženy z Venuše. Publikace je určena nejen brněnským patriotům, ale i těm, kteří se Brno teprve chystají navštívit. Především pozitivně naladěným se smyslem pro humor. (Z anotace nakladatelství)

Průvodce neznámým jazykem záslužně vydala Jota Brno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků