Hlavní obsah
Hana Hegerová Foto: archív Supraphonu

Hana Hegerová oslaví 88. narozeniny

Supraphon vydá cennou archivní nahrávku, pražské Rokoko uvede výjimečné divadelní představení a ve Fóru Karlín se uskuteční speciální koncerty. To vše k 88. narozeninám Hany Hegerové.

Hana Hegerová Foto: archív Supraphonu
Hana Hegerová oslaví 88. narozeniny

Fanoušci zpěvačky Hany Hegerové si možná vzpomenou, s jakým šarmem slavila své sedmasedmdesátiny, kterým říkala hranaté narozeniny – a tak zcela v jejím duchu, i když bez její osobní přítomnosti, se letošní podzim ponese v oslavách jejích osmaosmdesátin – chtělo by se podle těch osmiček i s úsměvem říct, že tentokrát jde o symbol nekonečna…

A to, že se pro její věrné příznivce připravuje hned několik zajímavých překvapení, sleduje zpěvačka s velkým zájmem zpovzdálí svého soukromí. Mezi její letošní osmičky krásně zapadá i ta, která se počítá od roku 2011, kdy oficiálně ukončila svoji pěveckou kariéru.

Co se chystá?

V pátek 6. září vydá Supraphon poprvé v kompletní nesestříhané podobě na 2CD záznam představení z divadla Semafor s názvem Recital Hegerová + Horníček 1966. Šansony Hany Hegerové doprovodil Miroslav Horníček monology, které s obsahy písní korespondovaly a zároveň je rovnocenně, s humorem, inteligencí umocňovaly. O emocionální síle této originální dvojice, jež své mistrovství prokázala v nápadité režii Jána Roháče, se teď posluchači budou moci přesvědčit díky dvojalbu, které nahrávku přinese v remasterované podobě a s výpravným bookletem, jenž obsahuje zajímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. září budou Městská divadla pražská uvádět autorské představení režiséra Jakuba Nvoty nazvané Bez Hany (Hommage à Hana Hegerová). Inscenace divadla Rokoko je poctou písním Hany Hegerové, která svou pěveckou kariéru začínala právě v tomto divadle. Spolu s herci Městských divadel pražských Ninou Horákovou, Tomášem Havlínkem, Petrem Konášem účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hvězda Zuzana Mauréry.

Velký zájem rovněž vzbuzují dva velkolepé narozeninové koncerty Hana Hegerová 88 ve Fóru Karlín 20. a 21. října, kde hvězdy české a slovenské hudební a divadelní scény vzdají hold legendární šansoniérce a zazpívají z jejího repertoáru nejslavnější a nejoblíbenější písně. O živý doprovod se postará kapela klavíristy Petra Maláska ve stejném složení, v jakém dlouhá léta doprovázela samotnou Hanu Hegerovou. V prodeji jsou již jen poslední vstupenky na druhý koncert.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků