Hlavní obsah
Hana a Petr Ulrychovi Foto: Archiv H. a P. Ulrychových

Hana a Petr Ulrychovi po třech letech opět ve Vsetíně

Sourozenecká dvojice Ulrychových spolu s kapelou Javory rozezní svým kumštem velký sál vsetínského Domu kultury, kde vystoupí k potěše svých příznivců ve čtvrtek 19. února od 19.00 hodin.

Hana a Petr Ulrychovi Foto: Archiv H. a P. Ulrychových
Hana a Petr Ulrychovi po třech letech opět ve Vsetíně

K této stálici české hudební scény není třeba cokoli dodávat. Loňský rok se pro sourozence nesl v duchu oslav nejen životních jubileí Petra a Hany, ale také ke 40 letům od vzniku dnes již legendárních Javorů a 50letému výročí společné sourozenecké umělecké činnosti.

Od roku 1993 se hudební obsazení doprovodné kapely Javory ustálilo prakticky do dnešní podoby, kdy do seskupení přišli mimořádně schopní hudebníci, manželé Kateřina Štruncová (housle, zpěv, zobcové flétny) a Dalibor Štrunc (cimbál a zpěv).

Javory spolu s autorskou sourozeneckou dvojicí hrají „českomoravskou world-music“, folkovou hudbu ovlivněnou rockem i moravským folklorem, hudebně se podíleli na představení Koločava v Městském divadle v Brně. V roce 2009 jim vyšlo CD Javory beat, které znamenalo zásadní krok směrem k jiné než jen houslovo-cimbálové zvukové energii.

Přijďte si na koncert poslechnout pestrou hranou a zpívanou hudební historií Hany a Petra od jejich raných začátků až po současnost.

Předprodej vstupenek probíhá v kině Vatra. Více informací na: www.dkvsetin.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků