Hlavní obsah
Hamousův statek ve Zbečně Foto: Petra Dolanská

Po všechny adventní víkendy bude Hamousův statek ve Zbečně otevřen pro veřejnost. Bude zde probíhat tradiční Malý advent – ukázky lidových zvyků našich předků. Návštěvníky přivítá všudypřítomná vůně jehličí i vánočních dobrot, řemeslníci se svými výrobky, ale i kulturní program.

Hamousův statek ve Zbečně Foto: Petra Dolanská
Hamousův statek zve na adventní víkendy

Budete moci obdivovat ukázky tradičních řemesel, předení na kolovratu nebo drátování hrnců a nakoupit drobné dárečky od šikovných výrobců. O adventních sobotách se můžete těšit na ukázky pečení chleba a koláčů v historické peci.

Ožijí loutky i historické nástroje

V sobotu 1. prosince, a to v 11 a ve 14 hodin, vystoupí plzeňská hudební skupina Gutta, která má na repertoáru historickou hudbu z období gotiky a renesance. Loutkové divadlo Vysmáto zahraje v neděli 9. a 16. prosince, také v 11 a ve 14 hodin.  

Sobota 15. prosince bude patřit známým i těm méně hraným koledám v podání skupiny Badyán. Program s názvem Maria hustým lesem šla, začíná opět v 11 a ve 14 hodin. A v sobotu 22. prosince mezi 11 a 14 hodinou zahraje přítomným staropražské písničky kapela Švejk band.

Betlém býval dříve v každé domácnosti

Se začátkem adventu bývalo zvykem sestavit betlém a případně jej doplnit o nové části. I na Hamousově statku si proto budete moci betlém prohlédnout. Nejen ten historický ze třicátých let minulého století, ale i betlém moderní z kukuřičného šustí, který se každoročně rozrůstá o nové figurky.  

Přijeďte zažít neopakovatelnou adventní atmosféru tak, jak ji prožívali naši předkové. Vstupné do Hamousova statku je 30 a 15 Kč. Ne všechny prostory je možné vytopit. Pro veřejnost je otevřeno od 10 do 16 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků