Hlavní obsah
Úspěšný tým ASK NO Rád B, který v letošní sezóně obsadil v okresním přeboru stříbrnou pozici Foto: Aleš Plevka

Habartovský futsal zůstal dvakrát těsně pod vrcholem

Dva habartovské futsalové kluby (ASK NO Rád a AC Lítov) dělil jen pomyslný krůček od konečného prvenství v aktuální sezóně. Rádský klub se do posledních kol pral s Fortunou o prvenství v okresním přeboru a Lítovští promrhali svou šanci na vítězství v okresní první třídě až v posledním zápase sezóny.

Úspěšný tým ASK NO Rád B, který v letošní sezóně obsadil v okresním přeboru stříbrnou pozici Foto: Aleš Plevka
Habartovský futsal zůstal dvakrát těsně pod vrcholem

Oba výše zmiňované celky patřily po celý aktuální ročník futsalových soutěží Sokolovska mezi přední týmy a také jejich smíšené pocity po skončení sezóny mohou být v lecčems podobné.

Tým ASK Rád se pral o zisk titulu okresního přeborníka, čímž by završil tzv. zlatý hattrick, neboť i v předchozích dvou ročnících stanul na postu nejvyšším. Během dvaceti šesti utkání se však ukázalo, že v současné době je tým sokolovské Foruny přeci jen o pověstný kousek lepší. Do konečného pořadí z pohledu Rádu také negativně promluvila absence tří zraněných klíčových hráčů sestavy, a tak již v půlce jara se tým ASK takřka loučil s vidinou obhajoby. Nicméně i Fortuna se nevyhnula bodovým ztrátám a zakolísání, a tak souboj o titul byl nakonec přeci jen otevřený až do samotného závěru a vyvrcholil v předposledním kole, kdy se oba mančafty utkaly ve vzájemném duelu. Lépe se s ním vypořádali právě hráči Fortuny, když po dramatickém průběhu zvítězili 5:3 a berou tak zlato.

Zklamání Habartovských bylo patrné, ale s odstupem času pak futsalisté Rádu přesto hodnotí sezónu, kdy po dvou zlatech skončili stříbrní, jako úspěšnou. Vždyť nasbírali 60 bodů - za 19 vítězství, 3 remízy a pouhé 4 porážky a za vítězem zaostali jen o šest bodů a jsou tak jedním z mála celků, které v posledních letech nikdy nechyběly tzv. na bedně.

To osud hráčů týmu z Lítova je ještě o něco zajímavější. Po loňském propadáku a jasném sestupu do nižší první třídy se áčko Lítova zmobilizovalo, doplnilo hráčský kádr a netajilo se cílem vrátit se zpět do okresního přeboru. Od počátku sezóny figuroval tým na čele a jen občas ho na krátko vystřídal např. celek Raptors. Situace se v závěru vyvinula ale tak, že definitivně o všem mělo rozhodnout posledních 50 minut sezóny, během nichž se na domácím hřišti 9. června utkali Lítováci (v tu dobu vedoucí tabulku s jednobodovým náskokem) s druhými Raptors.

Důležitost utkání byla podtržena zapojením delegovaných rozhodčích a i tím, že přilákalo desítky diváků. Zápas to byl opravdu zajímavý a napínavý. Nepostrádal vysoké nasazení, pohledné kombinace a tvrdé střely. Nezřídka hráče opanovaly i emoce. Byl to boj o titul se vším všudy. Lítovští však bohužel po celou dobu tahali za kratší konec a výsledkově jen dotahovali tým Raptors. Konečné skóre se i přes maximální snahu domácích zastavilo na čísle 3:4, což znamenalo obrovské zklamání, poněvadž titul Lítovským v poslední možné chvíli ukradl z kopaček tým Raptors. Hořkost z výsledku byla ještě prohloubena tím, že Lítov byl přeskočen i družstvem Termitů z Lokte a skončil s 59 body - za 19 vítězství, 2 remízy a 5 porážek na konečném třetím místě.

Přesto je nutné domácí pochválit za bojovný výkon a předvedenou hru a snad alespoň drobnou náplastí pro ně bude splnění jejich základního cíle, který si kluci dali a kterým byl postup zpět mezi elitu sokolovského futsalu do okresního přeboru. Napřesrok se tak můžeme opět těšit na habartovské derby Rád versus Lítov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků