Hlavní obsah
Když ji miluješ... - Jan Martínek / 1. místo (zvířata) Foto: Vladimír Uhlíř

Gymnazisté z Ostrova nad Ohří vystavují svá fotografická díla

V hale Krajské knihovny Karlovy Vary si až do 30. prosince můžete prohlédnout fotografie vytvořené studenty Gymnázia Ostrov nad Ohří. Jedná se o průřez jejich tvorbou z posledních pěti let.

Když ji miluješ... - Jan Martínek / 1. místo (zvířata) Foto: Vladimír Uhlíř
Gymnazisté z Ostrova nad Ohří vystavují svá fotografická díla

Kdo by tvrdil, že fotit dnes už může skoro každý vlastník mobilu, asi bude mít pravdu. Ale ne každý se umí zvídavě dívat kolem sebe a v ten pravý okamžik stisknout spoušť foťáku nebo tlačítko mobilu. Další divy s fotkami pak udělá počítač. Kouzlo temné komory dnes zná jen málokdo. Vše zařídí kvalitní fototiskárna.

Ale stále ještě něco chybí - nebo spíš někdo. Ten, kdo se zájemcům o fotografování obětavě věnuje a citlivě je vede. Na ostrovském gymnáziu to je především Mgr. Jana Matoušková.

"Každý rok se nám od studentů nižšího i vyššího gymnázia během září a října sejde 280 až 300 fotografií v elektronické podobě. Ty pak anonymně hodnotí jedním až sedmi body porota složená z fotoamatérů, vyučujících výtvarné výchovy, informatiky i členů ostrovského fotoklubu," prozradila ze zákulisí fotosoutěže její porotkyně.

"Ke Dni studentstva jsou pak vyhlašováni vítězové v kategoriích lidé, zvířata, příroda, architektura, zátiší a kuriozity. Nové fotografie vystavujeme ve školní galerii. Nacházejí uplatnění jako poděkování jednotlivcům, firmám a institucím významně spolupracujícím se školou," dodala profesorka Matoušková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků