Hlavní obsah
Studénecké koštování Foto: Vladan Jílek

Gurmánské slavnosti Studénecké koštování letos čeká premiéra

V pátek 7. října bude náměstí Republiky ve Studénce patřit dobrému jídlu a pití. Toto páteční odpoledne se na náměstí uskuteční první ročník gurmánských slavností s názvem Studénecké koštování.

Studénecké koštování Foto: Vladan Jílek
Gurmánské slavnosti Studénecké koštování letos čeká premiéra

Na Studéneckém koštování budou moci návštěvníci ochutnat i zakoupit si rozmanité lokální produkty od masných výrobků a sýrů, až po koláče a pečivo. Příchozí uvidí, jak se pečou štramberské uši, k jídlu si mohou dát jelení guláš s pivem z rodinného pivovaru či vínem z jižní Moravy, vyzkouší čokoládové doutníky, medové šifle i perníčky. A bude toho ještě víc.  

Celá akce je spíše komornějšího charakteru a je zaměřená výhradně na jídlo a pití, a to převážně od výrobců z nejbližšího okolí. Ti si své výrobky budou i sami nabízet a prodávat. Nebudou zde tudíž k vidění žádné trampolíny, kolotoče ani cukrová vata. Vstup je volný a nabídne i možnost posezení s konzumací na místě.

K příjemné pohodě bude hrát cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice.

Studénecké koštování začíná ve 14.00 hodin a pořádá jej Městské kulturní středisko Studénka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků