Hlavní obsah
Cyklisté mohou vyrazit na 62 km značených cyklotras Foto: www.visitfm.cz

Frýdkem-Místkem a jeho nejbližším okolím vede 62 kilometrů značených cyklotras

Frýdek-Místek je ideálním výchozím místem pro rodinnou cyklistiku. Protíná ho nejen cyklostezka č. 59 z Ostravy do Beskyd, ale po okolí města vedou čtyři cyklookruhy, které zavedou za jeho atraktivitami, jako je největší včelařský areál ve střední Evropě nebo jediná bazilika v Moravskoslezském kraji.

Cyklisté mohou vyrazit na 62 km značených cyklotras Foto: www.visitfm.cz
Frýdkem-Místkem a jeho nejbližším okolím vede 62 kilometrů značených cyklotras

Čtyři tematické cyklookruhy v celkové délce 62 km jsou v provozu již od roku 2009, a každým rokem je jejich značení z rozpočtu statutárního města Frýdek-Místek pravidelně udržováno. V loňském roce prošly inovací také čtyři informační tabule mapující okruhy se zajímavostmi na trase, které cyklisté najdou na Olešné, u frýdeckého hřbitova, v sadech Bedřicha Smetany a ve Sviadnově.

Díky značení se cyklisté projedou také přilehlými obcemi a částmi Frýdku-Místku, např. Chlebovicemi, Palkovicemi, Skalicí, Lískovcem, Panskými Novými Dvory, Starým Městem či Dobrou. Každý okruh je označen svou barvou a vlastním názvem. V současné době se však lidé mohou dostat do míst, kde je ve výstavbě obchvat města a průjezd není umožněn.

„Jedná se především o lokalitu pod Štandlem a u přehrady Olešná. V turistickém informačním centru ve Frýdku-Místku jsou k dispozici mapy a naši zaměstnanci cyklistům aktuálně poradí, ve kterých úsecích se mohou setkat s omezením provozu,“ říká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

V okolí cyklostezek se nacházejí rovněž dvě dobíjecí stanice pro elektrokola, která nechal již před dvěma lety vybudovat magistrát města. Cyklisté je najdou u občerstvení pod aquaparkem v rekreační oblasti Olešná a u restaurace U Splavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků