Hlavní obsah
Město slaví 750 let Foto: www.visitfm.cz

Frýdek-Místek slaví, nabízí suvenýry s tematikou 750 let 

Letošní rok se ve Frýdku-Místku nese v duchu oslav 750 let od první zmínky o předchůdci města Místku, osadě Friedeberg.

Město slaví 750 let Foto: www.visitfm.cz
Frýdek-Místek slaví, nabízí suvenýry s tematikou 750 let 

Ta je uvedena v závěti olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburgu, kdy počátky Místku jsou úzce spojeny s existencí opevnění na Štandlu, kde byla umístěna menší vojenská posádka, která zabezpečovala zemskou hranici.

A abyste měli na oslavy památku, můžete si zakoupit na pobočkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek suvenýry s tematikou 750 let.

Již v loňském roce vydalo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek výroční známku, která tento rok bude připomínat. Dřevěnému kolečku tak dominuje znak města Frýdku-Místku a jedna ze symbolik města – bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Sběratelský artefakt je k dostání za 30 korun na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku, Místku, Frýdlantu nad Ostravicí a Ostravici.

Na oslavy si lze vybavit i šatník. Pobočky Beskydského informačního centra ve Frýdku a Místku nabízejí k prodeji trička, která symbol 750 let mají ve svém potisku. Současně se na nich objevuje nová identita města, se kterou se budete postupně setkávat téměř na každém kroku.

Milovníci čokolády se mohou s chutí zakousnout do belgické mléčné čokolády, která na svém obalu nese také tematiku 750 let.

Turistické deníčky je možné si obohatit o nové razítko 750 let města, pro zapomnětlivce jsou připraveny kapesní kalendáříky a propisky a děti si po návštěvě Beskydského informačního centra mohou odnést balónek. To vše s logem 750 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků