Hlavní obsah
MŠ Foto: Jana Matějíková

Frýdek-Místek opět otevírá mateřské školy

Radní Frýdku-Místku ve středu rozhodli o znovu otevření mateřských škol zřizovaných městem, které byly v souvislosti s pandemií koronaviru od 13. března uzavřeny. Nyní, zhruba po dvou měsících, opět přivítají děti. Své brány otevřou v pondělí 11. května.

MŠ Foto: Jana Matějíková
Frýdek-Místek opět otevírá mateřské školy

„Vývoj epidemiologické situace je příznivý, opatření k zamezení šíření koronaviru se uvolňují, lidé se vrací do práce. Je tedy podle nás čas opět zajistit rodičům službu, která se postará o jejich děti a umožní jim návrat do práce,“ řekl náměstek Pavel Machala s tím, že provoz školek se bude řídit pokyny Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které vydalo soubor hygienických a bezpečnostních pokynů pro mateřské školy.

V materiálu, který vydalo ministerstvo k provozu mateřských škol se uvádí, že děti a pedagogičtí pracovníci nemusí mít v prostorách školy roušky. Pro pobyt venku se využívá pouze areál školky, přičemž na zahradě se skupiny dětí nemísí, ale jednotlivě se střídají.

Třídy se musejí často větrat, minimálně 5 minut jednou za hodinu. Dezinfekce rukou a průběžná dezinfekce povrchů a předmětů, kterých se děti často dotýkají je samozřejmá a bude prováděna několikrát denně. Stravování dětí bude zajištěno.

Materiál ministerstva také uvádí, že při prvním vstupu do mateřské školy bude muset zákonný zástupce dítěte předložit podepsaný dokument o seznámení se s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví ČR a čestné prohlášení o tom, že dítě nemá příznaky nemoci COVID-19, kterými jsou mimo jiné horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti nebo čichu. Bez podpisu těchto dokumentů nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků