Hlavní obsah
Jediný MTB závod ve Frýdku-Místku startuje 19. května Foto: www.fmnakole.cz

Frýdek-Místek na kole letos v novém

Podpora zdravého životního stylu a pomyslné zahájení cyklistické sezóny ve městě, to je akce Frýdek-Místek na kole. A do pátého ročníku vstupuje letos kompletně v novém.

Jediný MTB závod ve Frýdku-Místku startuje 19. května Foto: www.fmnakole.cz
Frýdek-Místek na kole letos v novém

„Po čtyřech letech realizace jsme se rozhodli pro změnu a uspořádat jediný MTB závod ve Frýdku-Místku,“ přibližuje významnou změnu Petra Kociánová z pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek.

„Závod není určen jen výkonnostním cyklistům, chceme do závodu zapojit i rekreační a hobby cyklisty, kteří rádi soutěží a chtějí poměřit síly s ostatními. Pro účastníky jsme připravili několik kategorií, kdy si mohou zazávodit už ti úplně nejmenší na odrážedlech a mini kolech, tak i mládež, dospělí a zapálení sportovci,“ dodala Petra Kociánová.

Do závodu, který se uskuteční v sobotu 19. května v areálu autokempu Olešná, se mohou zájemci hlásit již nyní. Na webu www.fmnakole.cz stačí vyplnit registrační formulář a závodníci od 18 let uhradí startovné 50 Kč. Do závodu bude možné se přihlásit i na místě, zde se však startovné zvyšuje na 100 Kč. Děti a mládež do 18 let startovné nehradí.

Celý den se v areálu autokempu Olešná ponese v duchu zdravého životního stylu a sportu. „Během dne na návštěvníky čeká doprovodný program pro celou rodinu. Přichystány budou předváděcí akce, testování kol, dětský koutek, zóna prevence a zásad bezpečného chování v silničním provozu, soutěže a spousta dalšího,“ vyjmenovává ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. pod záštitou primátora města Michala Pobuckého.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků