Hlavní obsah
Současná zastávka U Nemocnice Foto: Petr Pavelka

Frýdek-Místek mění názvy autobusových zastávek

Rada města Frýdek-Místek schválila změnu názvů dvanácti autobusových zastávek, kterou požadovali místní občané. Přejmenovány budou zastávky, které odkazovaly na již neexistující objekty nebo neodpovídaly jejich novému uspořádání. Nové názvy zastávek vycházejí z návrhů široké veřejnosti.

Současná zastávka U Nemocnice Foto: Petr Pavelka
Frýdek-Místek mění názvy autobusových zastávek

„Názvy některých zastávek jsou takzvaně zažité, odkazují na objekty, které už dávno neexistují, mají zcela jiné využití, nebo se v rámci rekonstrukce změnilo dispoziční uspořádání budov a názvy zastávek tak již nejsou aktuální. Například v souvislosti s rekonstrukcí areálu nemocnice se dnes zastávka „U nemocnice” již nenachází v blízkosti hlavního vstupu do nemocnice. Ten se nachází u zastávky nazvané „Lékárna“. Pro cestující v autobusech zejména z řad mladší generace nebo návštěvníků města jsou pak takovéto názvy zastávek matoucí a nepřispívají ke snadnější orientaci ve městě,“ vysvětlil primátor Michal Pobucký, který věří, že nové názvy nebudou dělat problém ani seniorům. Jsou jednoznačné a snadno zapamatovatelné, vztahují se k ulicím nebo blízkým objektům.

Město vyzvalo prostřednictvím zpravodaje, webu města, sociálních sítí a médií širokou veřejnost k navržení nových názvů zastávek. Lidé, kteří denně cestují autobusy, ví nejlépe, jaký název by daným zastávkám nejvíc odpovídal a slušel a byl taky dobře zapamatovatelný.

„Obdrželi jsme na čtyři sta návrhů na pojmenování zastávek a z těch jsme vycházeli. Nové názvy zastávek tak byly vybrány z návrhů veřejnosti,“ doplnil náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že u zastávky „Nové Dvory, statek“ navrhovala kulturní komise radním ponechat původní název, nicméně občané doporučovali nový název, a to Frýdecká skládka, a na tomto názvu se shodla i rada.

Nové názvy zastávek MHD budou zapracovány do nových jízdních řádů platných od 8. prosince 2018.

Stávající název - Nový název:  

Nový byt - T. G. Masaryka; Slezan 01 - Krytý bazén; Slezan 03 - Kino Petra Bezruče; Riviéra, kotelna - Mozartova; Riviéra, Blok 27 - Baseballové hřiště; Baráková bouda - Místecký les; U nemocnice - Bruzovská; Lékárna - Nemocnice; U dálnice - Koloredovský park; VP, u žel.stanice - žst. Lískovec; Nové Dvory, statek - Frýdecká skládka

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků