Hlavní obsah
Postřik autobusových zastávek. Foto: magistrát FM

Frýdek-Místek dezinfikuje podchody, zastávky, lavičky i tlačítka na semaforech

Technické služby zahájily ve Frýdku-Místku dezinfekční postřiky. Cílem je snížit rizika nákazy koronavirem, který může ulpět i na různých plochách a podle typu materiálu se na nich může udržet docela dlouhou dobu.

Postřik autobusových zastávek. Foto: magistrát FM
Frýdek-Místek dezinfikuje podchody, zastávky, lavičky i tlačítka na semaforech

Zaměstnanci technických služeb testovali postřik již v minulém týdnu. Od pondělí ho již budou provádět pravidelně, pokud to povětrnostní podmínky dovolí.

„Postřik je na alkoholové bázi, ovšem velmi nízké teploty pod bodem mrazu nejsou žádoucí, stejně jako déšť nebo sněžení, kdy by mohlo docházet k jeho smývání. Nicméně, jakmile to bude jen trochu možné, budeme postřik provádět,“ řekl předseda představenstva TS a. s. Jaromír Kohut.

„Dezinfikovány budou všechny autobusové zastávky ve městě a jeho místních částech, tedy i v Chlebovicích, Skalici, Lískovci, Zelinkovicích-Lysůvkách a Panských Nových Dvorech. Dezinfekčním postřikem projdou i lavičky na frekventovaných místech, zejména na ulicích 8. pěšího pluku, Ostravská a T. G. Masaryka, dále lavičky na bývalém autobusovém nádraží v Místku nebo na točně autobusů u vlakového nádraží ve Frýdku a u nemocnice. Ošetřeny postřikem budou také podchody, konkrétně podchod u místeckého Alberta, křížový podchod u místeckého náměstí a taky podchod u vlakového nádraží. A pokračovat bude dezinfekce tlačítek u přechodů pro chodce, se kterou technické služby začaly už v polovině března,“ vyjmenoval primátor Michal Pobucký.

Technické služby se starají také o místní pohřebiště, která nejspíš budou před Velikonocemi navštěvovaná. „Případné dezinfekční postřiky na veřejných pohřebištích budou zahájeny v posledním týdnu před Velikonocemi, tedy od příštího pondělí,“ doplnil Jaromír Kohut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků