Hlavní obsah
Ohňostroj ve Frýdku-Místku. Foto: Petr Pavelka

Frýdek-Místek bude mít silvestrovský ohňostroj

Město Frýdek-Místek přivítá příchod nového roku 2015 tradičním ohňostrojem. Odpálen bude přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok, tentokrát z nového odpaliště, a to ze Sokolíku v parku u řeky Ostravice, což je jen o několik desítek metrů dál proti proudu řeky, než byli lidé zvyklí.

Ohňostroj ve Frýdku-Místku. Foto: Petr Pavelka
Frýdek-Místek bude mít silvestrovský ohňostroj

„Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum různých typů a barev budou vytvářet na obloze různé obrazce s výškovým finále celých 12 minut. Za příznivého počasí bude ohňostroj viditelný z celého města. Nejlépe si ale celou jeho choreografii lidé vychutnají při pohledu z pravého břehu řeky Ostravice, to znamená z oblasti kolem finančního úřadu a soudu,“ řekl vedoucí odboru vnitřních věcí Radovan Horák.   

Organizátoři věří, že na hlavním mostě přes řeku Ostravici a v jeho blízkosti se opět sejdou tisíce lidí, aby společně připili na nový rok, vzájemně si popřáli štěstí a potěšili se ze světelné scenérie na půlnoční obloze.

Zároveň jsou občané žádáni, aby respektovali bezpečností okruh pro dopad zbytků vyhořelých částic (viz mapka) a dbali pokynů police k zajištění bezpečnosti a pořádku. Prostor odpaliště bude pod dohledem městské policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků