Hlavní obsah
Robert Rohál a jeho výstava ROBERT ROHÁL RETRO ve zlínském divadle Foto: Šárka Chytílková

Fotografickou výstavu Roberta Rohála ve zlínském divadle už zhlédly stovky lidí

Už více než měsíc probíhá ve zlínském divadle výstava fotografií nazvaná ROBERT ROHÁL RETRO. Autora těší pozitivní ohlasy návštěvníků divadla i to, že ji uvidí i účastníci 18. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Setkání - Stretnutie, který ve Zlíně proběhne ve dnech 23. až 25. května.

Robert Rohál a jeho výstava ROBERT ROHÁL RETRO ve zlínském divadle Foto: Šárka Chytílková
Fotografickou výstavu Roberta Rohála ve zlínském divadle už zhlédly stovky lidí

ROBERT ROHÁL RETRO - to je především pohádkově laděná kolekce Romance o Krásce a Zvířeti, ale také ukázky z cyklu Šedesátá, nechybí ani fotografie v retro stylu s patřičně dodělanou patinou, které evokující staré zašlé časy. K nim patří fotografie z kolekce inspirované Marlene Dietrich.

A jaké tedy jsou ohlasy těch, kteří výstavu Roberta Rohála viděli na vlastní oči? 

Milena Marcilisová, herečka Městského divadla Zlín: "V nedávné době jsem navštívila výstavu fotografií Roberta Rohála. Byla jsem sama v celém výstavním prostoru a měla tak možnost nechat na sebe působit jednotlivé portréty a kompozice. Musím říci, že mě obklopila krása, něha i dramatičnost. Cítila jsem, že mohu být součástí té krásy a záviděla jsem! Ne jenom to mládí, krásu, ale možnost vůbec se na něčem tak pěkném podílet. Díky, Roberte, a jen tak dál! Jo, ale musím přiznat, že jsem si při návštěvě vaší výstavy připadala taky KRÁSNÁ!"

Pavel Sedláček, návštěvník zlínského divadla: "Do zlínského divadla chodívám řadu let, a tak vím, že jsou ve foyeru pořádány nejrůznější výstavy. Černobílé fotografie Roberta Rohála jsou krásné a zvláštní, mají něco do sebe. Fotografie s příběhem Krásky a Zvířete ilustrují pohádkový příběh, a přitom je v nich mnohem víc. Napětí, tajemství, emoce... Zaujala mě však i nostalgická nálada dalších fotografií, na nichž autor evokuje staré zašlé časy, ať už jde o Marlene Dietrich nebo šedesátá léta."

Jiří Vojáček, návštěvník zlínského divadla: "Je zajímavé vidět na fotografické výstavě známého divadelního režiséra Petra Gábora jako modela, tedy ne jako foto modela v tom pravém slova smyslu, ale v duchu autorovy představy v jeho kolekci Romance o Krásce a Zvířeti. A vyšla i sázka na modelku Karolínu Bubelovou, která sehrála roli Krásky."

Veronika Jurčová, tisková mluvčí zlínského divadla: "Fotografickou výstavu Roberta Rohála už ve foyer zhlédly stovky lidí. Před představeními i o přestávkách si návštěvníci fotky se zájmem prohlížejí a baví se o nich. A my jsme moc rádi, že si od nás odnášejí kulturní zážitky dvojí - jednak ty divadelní, a jednak ty z pozoruhodných fotek."

Danuše Hlaváčová, kamarádka: "Začátkem května jsem si prohlédla výstavu fotografií mého kamaráda Roberta Rohála ve zlínském divadle... Jeho tvorbu sleduju už delší dobu a moc se mi líbí, zejména retro černobílé fotky, které souznívají i s elegantním prostředím zlínského divadla. Ale zaujal mne i jeho pohled na "obyčejné" věci - třeba jeho černobílé snímky holešovských zákoutí se mi líbí moc."

Slovo na úplný závěr patří samotnému Robertu Rohálovi: „Je mi ctí vystavovat v tak nádherném prostoru, navíc zlínské divadlo důvěrně znám už od svých patnácti let. Jsem také rád, že jsem v případě Krásky a Zvířete vsadil na režiséra Petra Gábora a modelku Karolinu Bubelovou a že mi během postprodukce hodně pomohl ostravský malíř a fotograf Pavel Oparty, přičemž nemohu zapomenout ani na firmu Satturn Holešov, díky které byla tato kolekce realizována.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků