Hlavní obsah
Mezi soutěžními úkoly bude i zdobení adventního věnce Foto: SOŠJ

Flora Pragensis: na soutěž studentů naváže dvoudenní vánoční prodejní výstava

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace – to jsou věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Inspiraci, jak si letos vánočně vyzdobit domácnost, mohou lidé nasbírat na tradiční pražské předvánoční akci Flora Pragensis.

Mezi soutěžními úkoly bude i zdobení adventního věnce Foto: SOŠJ
Flora Pragensis: na soutěž studentů naváže dvoudenní vánoční prodejní výstava

Výstava letos proběhne v areálu Střední odborné školy Jarov v Praze 9 už poosmé. Konat se bude od 12. do 14. prosince.

Flora Pragensis je jedinou floristickou soutěží ve vazbě a aranžování s vánoční tematikou v Česku. Letos proběhne 12. prosince a navazovat na ni bude dvoudenní prodejní výstava.

„Soutěže se letos zúčastní 26 žáků z 11 zahradnicky zaměřených škol z celého Česka. Soutěž proběhne ve čtvrtek 12. prosince od 9 do 17 hodin a soutěžící budou mít tři úkoly - ozdobení vánočního stromku, adventního věnce a výrobu girlandy na krbovou římsu. V dalších dnech bude následovat prodejní výstava nesoutěžních výrobků. Soutěž je samozřejmě přístupná veřejnosti a vstupné na soutěž i následnou výstavu je zdarma,“ uvedl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Prodejní výstava se bude konat ve společenském sále Střední odborné školy Jarov v pátek 13. prosince od 9 do 16 hodin a v sobotu 14. prosince od 9 do 13 hodin.

„Návštěvníci si budou moci zakoupit například vánoční hvězdy, adventní věnce, svíčky, svícny nebo domovní znamení. V době soutěže i na výstavě mohou navíc zájemci o studium zahradnického oboru o něm získat veškeré potřebné informace. V sobotu bude od 9 do 13 hodin probíhat den otevřených dveří, v rámci kterého si mohou zájemci prohlédnout všechny prostory naší školy a získat informace od žáků a zaměstnanců školy. Návštěvníci tak mohou spojit příjemné s užitečným – nakoupit si vánoční výzdobu a prohlédnout si prostory školy,“ doplnil Miloslav Janeček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků