Hlavní obsah
Jeden svět Zlín Foto: Jeden svět Zlín

Filmový festival Jeden svět míří i do Zlína

Mezinárodní filmový festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů zaměřujících se na lidská práva, zavítá po několika letech opět do Zlína. Začátkem letošního dubna jej můžete navštívit v kulturním centru Alternativa.

Jeden svět Zlín Foto: Jeden svět Zlín
Filmový festival Jeden svět míří i do Zlína

V Praze to bude již 18. ročník, který se poté rozjede do dalších českých a moravských měst. Letos ho po šestileté odmlce budou moci zájemci navštívit opět i ve Zlíně, a to konkrétně ve dnech 4. – 6. dubna v již zmíněné Alternativě.

„Už nyní můžeme prozradit, že se diváci mohou těšit na devět zajímavých dokumentů z Česka i celého světa, na tři úžasné hosty, mezi kterými bude třeba i Mallory, hlavní hrdinka stejnojmenného filmu od Heleny Třeštíkové, na výborné jídlo a nápoje od Fit Foodie a v procesu jsou také stánky s Fair trade dobrotami, místní handmade šikulové a chráněná dílna. Pracujeme na tom, aby byl festival pro návštěvníky zážitkem, který si budou chtít v dalších letech zopakovat,“ sdělila Lucie Podsedníková, hlavní organizátorka festivalu ve Zlíně.

Téma letošního ročníku je Hledání domova. Domov znamená pro každého z nás něco jiného. Někteří ho bereme jako samozřejmost, jiní ho hledáme celý život. Tímto hlavním tématem jsou propojeny i všechny dokumenty, které letos na festivalu uvidíme. Budete mít tak možnost podívat se na téma Ukrajiny, lehce i na migrační krizi, mezi autisty, do ekologie, zamyslet se nad silou médií. Z těch českých se pak můžete těšit na snímky od Heleny Třeštíkové, Filipa Remundy nebo Petry Procházkové.

Filmový festival Jeden svět pořádá od roku 1999 již tradičně humanitární organizace Člověk v tísni. V roce 2007 byla tato kulturní akce dokonce oceněna čestným uznáním UNESCO za výchovu k lidským právům. Ve Zlíně se jeho organizace ujala Asociace DICE z. s. A díky podpoře města, ale i firem jako Kovárna VIVA, Locomotion nebo Tescoma, si začátek dubna můžete užít zase trochu jinak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků