Hlavní obsah
Foto: Zlin Film Festival

Film Planeta Česko po úspěchu ve Zlíně aspiruje na ocenění také v Berlíně

Dokumentární film Planeta Česko Mariána Poláka, jeden z vítězů Zlín Film Festivalu 2018, byl nominován na ECFA Doc Award. Toto ocenění uděluje Evropská asociace pro dětský film (ECFA) evropským dokumentům určeným mladému publiku. Cena je každoročně udělována na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale.

Foto: Zlin Film Festival
Film Planeta Česko po úspěchu ve Zlíně aspiruje na ocenění také v Berlíně

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět k tomu, že se prvnímu celovečernímu filmu o české přírodě pootevřou dveře dále do světa,“ uvedla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Zlínský festival je dlouholetým členem Evropské asociace pro dětský film a v roce 2018 poprvé otevřel soutěž také pro evropské dokumenty pro mladé publikum. Pro producenta filmu Radima Procházku je nominace potvrzením správné strategie. „Chtěli jsme udělat film pro dětské publikum, nebo ještě lépe pro rodiny, a tahle nominace je důkazem, že se nám to podařilo.“   

Film režiséra Mariána Poláka je koncipovaný jako „vzkaz“ dcerám režiséra, kterým chce ukázat, že česká příroda není nudná. Film srovnává stav české přírody v současnosti a v době, kdy autor jako student točil film Jaro v bažině (ze kterého jsou ve filmu ukázky) na rybníce poblíž svého domova. Film vznikl za podpory tzv. Norských fondů, Fondu kinematografie a v koprodukci České televize a společnosti i/o post. Kromě ECFA Doc Award je nyní nominovaný také na Českého lva. 

ECFA je organizace sdružující profesionály, kteří působí v oblasti filmů pro děti a mládež. Již více než 30 let se snaží zpřístupňovat dětem kvalitní filmy a zvyšovat povědomí o potřebě pozitivní mediální politiky v celé Evropě. Evropská asociace pro dětský film ceny uděluje od roku 2010 a je to jediné ocenění evropským dětským filmům, pro která hlasují filmoví profesionálové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků